Unreal Engine 5, NVIDIA’nın DLSS Teknolojisi İçin Resmi Destek Ekliyor

Unreal Engine 5'e NVIDIA DLSS teknolojisi desteği geliyor.

NVIDIA, Unreal Engine 5’in artık DLSS teknolojisini resmi olarak desteklediğini duyurdu. Bu, temel olarak geliştiricilerin hem UE5’in Süper Çözünürlüğünü hem de DLSS’yi kullanabileceği anlamına gelir. Ayrıca, şimdiye kadar bildiğimiz kadarıyla AMD’nin FidelityFX Süper Çözünürlüğünün yerel olarak desteklenmesine yönelik bir plan yok.

Unreal Engine 5

Basın açıklamasına göre: “NVIDIA’nın teknolojileri, SDK’ları ve diğer zaman kazandırıcıları getiriliyor ve şimdi geliştiriciler, Unreal Engine 5 için NVIDIA DLSS Plugin desteğinin yayınlanmasıyla projelerine kolayca DLSS ekleyebilirler.”

Ayrıca NVIDIA, Rust’ın 1 Temmuz’da DLSS’yi destekleyeceğini duyurdu. Bu, Mayıs ayında sistem gecikmesini %38’e kadar azaltan, oyunu daha hızlı yanıt veren ve oyuncuları daha rekabetçi hale getiren NVIDIA Reflex’in eklenmesini takip ediyor.

Son olarak, LEGO Builder’s Journey bugün çıkıyor. Bu yeni LEGO oyunu, ışın izlemeli Ambient Occlusion, Global Illumination, Reflections ve Shadows’u destekler. Doğal olarak, DLSS’yi de destekler.

Şimdi bu açıklamaların ardından Unreal Engine 5’de bulunan özellikler olan Nanite ve Lumen’in arasına DLSS’de ekleniyor.

Nanite: Sanallaştırılmış bir mikro poligon geometri sistemi olan Nanite ile muazzam miktarda geometrik ayrıntıya sahip oyunlar yaratın. Milyonlarca poligondan oluşan film kalitesinde kaynak sanatı (ZBrush heykellerinden fotogrametri taramalarına kadar her şey) doğrudan içe aktarın ve bunları milyonlarca kez yerleştirin, bunların hepsini gerçek zamanlı bir kare hızını korurken ve fark edilir bir aslına uygunluk kaybı olmadan.

Lumen: Lumen, dolaylı aydınlatmanın doğrudan ışıklandırma veya geometri değişikliklerine anında uyum sağladığı dinamik, inandırıcı sahneler oluşturmanıza olanak tanıyan tamamen dinamik bir küresel aydınlatma çözümüdür (örneğin, günün saatiyle güneşin açısını değiştirmek, bir el fenerini açmak veya bir dış kapının açılması.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol