Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Unreal Engine 5 Motoruyla Oluşturulan Video Şaşkına Çevirdi

Epic Games tarafından geliştirilen oyun motoru Unreal Engine 5 kullanılarak hazırlanan video, izleyenler tarafından gerçek görüntü zannedildi.

3D sanatçısı Lorenzo Drago, Unreal Engine 5 ile hazırladığı Japonya’daki Etchū-Daimon tren istasyonunun videosunu yayınladı. Görüntüler gerçek zannedildi ve oyun motoruyla oluşturulan bu video, izleyenleri oldukça şaşırttı. Biraz aydınlatma eklenerek ve Unreal Engine 5 oyun motoru kullanılarak oluşturulan videoda, yapraklar dışında her şey animasyon.

Sanatçı Drago tüm modelleme, doku, ışık ve animasyonları kendisinin yaptığını söylüyor. Bu da demek oluyor ki video tamamen gerçek dışı görüntülerden oluşuyor. Merdiven basamakları, duvarlar, ışıklar, kablolar ve daha fazlası resmen gerçek kamera görüntüleri gibi duruyor. Bu projeyi geliştirirken fotorealizm akımına yaklaşabilmeyi hedefleyen sanatçı, doğru oranlar elde etmek için kamera eşleştirmeyi kullandı.

Unreal Engine 5 Teknolojisi Gerçekliğe Çok Yakın

Unreal Engine 5

Sanatçının bir ayını alan bu videoda, modelleme kısmına yardımcı olması adına birkaç ölçüm bile yapıldı. Her şeyin gerçek görünmesine ve hissettirilmesine yardımcı olan şeyin de kameranın kullanım şekli olduğu açıklandı. Drago, el kamerasını ve el fenerini taklit etmek için gerçek zamanlı VR izlemeyi kullandığını da ekledi.

Bu videonun ne kadar titizlikle hazırlandığını, izlediğinizde daha net fark edeceksiniz. Bu nedenle yeni nesil oyunlarda da bu tarz çalışmaları bekleyecek olmamız çok olası. Ayrıca bu videonun gerçek zamanlı çekilmediğini de ekleyelim fakat sanatçı gerçek zamanlı videoların da hazırlanabileceğini söylüyor. Ayrıca merak edenler için bu çalışmanın RTX 2080 ile AMD Ryzen 7 3700X üzerinde gerçekleştirildiğini söyleyelim.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.