Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Unpacking PlayStation Sürümü Çıkış Tarihi Açıklandı

Bağımsız geliştirici Witch Beam'in bir bulmaca simülatörü olan Unpacking'in PlayStation 4 ve PlayStation 5 sürümlerinin çıkış tarihi belli oldu.

Kutuları taşıma ve boşaltma ile ilgili bir oyun kulağa pek çekici gelmeyebilir ancak Unpacking, aslında bunun oldukça eğlenceli ve rahatlatıcı bir eğlence olabileceğini kanıtladı. Arka planda hareketli bir melodi çalarken günlük ev eşyalarını düzenlemek şaşırtıcı derecede eğlenceli. Hatta oyun, Yıllık DICE Ödülleri ve Oyun Geliştiricilerinin Seçimi Ödülleri’nden çok sayıda ödül kazandı.

Paketi açmak hem konsept hem de oynanış açısından o kadar basit ki, oyun oynamayanlar bile kendilerini izometrik, piksel sanatı ve ev dekorasyonu simülasyonunun çekiciliğine kaptırdı. Unpacking‘te, her hareketimizde ana karakterin eşyalarını açıyoruz ve her yeni konutta mantıklı bir şekilde eşyaları düzenliyoruz. Bunu yaparken de ana karakterin ilgi çekici hikayesine tanık oluyoruz.

Unpacking PlayStation Çıkış Tarihi Çok Yakın

Unpacking
Oyun, 10 Mayıs’ta PlayStation için de yayınlanacak.

Witch Beam’in bulmaca oyunu ilk olarak Nintendo Switch’te ve hem konsol hem de PC için bir Xbox Game Pass oyunu olarak piyasaya sürüldü. Neyse ki, PlayStation sahipleri artık hayatlarında oyunun rahatlatıcı atmosferinden mahrum kalmak zorunda kalmayacak. Geliştirici ekip, Unpacking’in 10 Mayıs’ta PS4 ve PS5’e geleceğini duyurdu.

Oyun, Xbox’ta 56 TL fiyat etiketine sahip, bu yüzden muhtemelen Sony’nin konsollarında da bu fiyat olacak. Tüm platformlardaki fiziksel Limited Run sürümü tükendiğinden, oyun yalnızca dijital bir sürüm olarak mevcut olacak. Sakinleştirici yaşam simülatörü, Metacritic’te ortalama 84 inceleme puanıyla o kadar popüler olduğunu kanıtladı ki, Unpacking’in mobil taklitçileri hem Google Play’de hem de App Store’da hızla ortaya çıktı.

Witch Beam’deki küçük geliştiriciler ekibi, olayların başlangıcındaki dehşeti dile getirdi ve yıllarca süren çalışmanın kopyalanıp lansmandan sadece birkaç ay sonra yapıştırıldığını görmenin moral bozucu olduğunu belirtti. Ayrıca kopyalanan sadece konsept değil. Neredeyse piksel piksel, mobil geliştiriciler Unpacking’in her ayrıntısını yeniden üretti, yalnızca renkleri ve ara sıra dokuları değiştirdi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.