Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Ünlü Yayıncı Diablo Immortal’da 25.000 Dolar Harcadı!

Yeni Zelandalı Twitch yayıncısı Quin69, Diablo Immortal'da nadir bulunan 5 yıldızlı bir Legendary Gem'i elde etmek için 25 bin dolardan fazla para harcadı!

PC ve mobilde oynaması ücretsiz olan Diablo Immortal, mikro ödeme sistemi ile tartışma konusu olmaya devam ediyor. Yeni Zelandalı yayıncı Quin69, oyunun en yüksek seviyeli Legendary Gems ya da Türkçe ismiyle Efsanevi Mücevherlerden birini düşürmeye çalışırken tam 25.165 dolar harcadı.

Legendary Gems, oyun sonu seviyesi donanımını temel istatistiklerin ötesine yükseltmek için kullanılıyor. Bir karakteri tamamen donatmak için bu taşlardan altı tane gerekiyor. Beş yıldızlı Legendary Gems, çok nadir oldukları için oyuncuların Diablo Immortal’da daha fazla para harcamaya yönlendiriyor. Bu taşların hepsine birden sahip olmanın bedeli ise 110 bin dolar.

Diablo Immortal’ın Nadir Eşyaları Servete Mal Oluyor

diablo immortal Legendary gems

Quin69, bu mücevherlerden birini elde etmek için ne kadar para gerektiğini görmek istedi. Günün sonunda cüzdanından 25 bin dolardan fazla para çıkan yayıncı, izleyicilerden gelen tepkilere karşın amacına ulaştı. Şimdi soru(n) şu: Bu nadir Efsanevi Mücevherlerden birini elde etmek için oyuna küçük çaplı bir servet yatırmak gerekiyorsa, ödeme yap(a)mayan oyuncular ne yapacak? Cevap basit: Hiçbir şey.

Diablo Immortal, yayınlandıktan sadece iki hafta içinde oyuncu harcamalarından 24 milyon doların üzerinde gelir elde etti. iOS kullanıcıları 13 milyon dolar harcarken, Android platformundaki oyuncu harcaması ise 11 milyon dolar olarak gerçekleşti. ganimet kutularına ve kumara karşı yasalar nedeniyle Hollanda ve Belçika‘da piyasaya sürülmeyen oyun, sadece bir hafta içinde 10 milyondan fazla indirildi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.