Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Ünlü Valorant Oyuncusu Irkçı Söylemleri Sebebiyle Kariyerini Riske Attı

LOUD'a katılma olasılığı bulunan Brezilyalı Valorant oyuncusu xand, ırkçı söylemleri sebebiyle kariyerini büyük bir risk altında bıraktı.

Profesyonel Valorant oyuncusu Alexandre “xand” Zizi, mevcut VCT sezon dışı döneminde LOUD’a katılmak için seçmelere katıldı. Zizi henüz takım için seçilmese de, şuan boşta bulunan en iyi oyuncu olarak anılıyordu. Tam da en iyi olarak görüldüğü dönemde ve kariyerinin zirvesindeyken, oyuncunun ırkçı söylemlerde bulunduğu bir klip ortaya çıktı.

Oyuncunun CSGO oynadığı dönemlere dayanan video, bir ESE maçı sırasında Portekizce ırkçı bir söylem olan “preto fudido” dediği anları gösteriyor. kullandı. Kesit bir turnuvadan alınmadığı için net olarak ne zaman söylendiğini tespit etmek zor ancak xand’ın kendisine göre video 7 yıl öncesine ait. Oyunun “eski video” söylemleri, tepkilerin önüne geçemedi.

Valorant Oyuncusunun Geleceği Belirsiz

Ünlü Valorant Oyuncusu Irkçı Söylemleri Sebebiyle Kariyerini Riske Attı

Xand, VCT takımları MIBR ve FURIA’nın yer aldığı Brezilya Multiplatform Esports Game (MEG) turnuvasına The Union’ın vekili olarak katılacaktı ancak bu videonun ortaya çıkmasının ardından, oyuncunun etkinlikte maç yapması yasaklandı ve gelecekti tüm organizasyonlardan men edilmesine karar verildi. MEG 2023 iyi bir fırsattı ve LOUD tarafından seçilmesi için avantaj olacaktı.

Irkçı söylemlerin yer aldığı videonun gündeme gelmesiyle, oyuncunun kariyeri bitme noktasına geldi. Profesyonel Valorant oyuncusu Xand, durumu aşağıdaki cümlelerle anlattı:

Bunun bir daha asla yaşanmadığını herkes gördü, artık o kişi değilim ve bunu size kanıtlayacağım. Geleceğimin nasıl olacağını bilmiyorum ama tek düşündüğüm sizleri incittiğim için özür dilemek. Bunların benim tutumlarımın sonuçları olduğunu anlıyorum.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.