Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Ünlü Twitch Yayıncısından Cinsiyetçi İfade

Oldukça fazla takipçisi olan ünlü yayıncı Antonatos; bir yayınında cinsiyetçi konuşmalar yaptı ve yayının devamında twerk gösterisi sundu. Ardından platform, yayıncıyı tamamen banladı.

1,5 milyondan fazla takipçisi olan yayıncı Dimitri Antonatos, Twitch’ten yasaklandı. Kadınların hayatındaki rolü hakkında cinsiyetçi tavırlar içeren bir yayının ardından, platformun cezası gecikmedi. Yasağa neyin yol açtığı tam olarak belli olmasa da Antonatos, Twitter’da bunun aynı yayın sırasında twerk yapmakla ilgili olduğunu söyledi.

Dexerto tarafından paylaşıldığı gibi söz konusu yayın, Antonatos’un onunla çıkmak isteyen tüm kadınlara ve kadın yayıncılara hitap etmesiyle başlıyor. “Eğer benimle çıkmak istiyorsan yayın hayatını bitirmek zorundasın. Yayın hayatın ve kariyerin tamamen bitmeli.” dedi. ”Sen benim için yemek pişirirken, benim için temizlik yaparken ben de para kazanacağım. Kazandığım parayı seninle paylaşırken sen de çocuklarıma bakacaksın. Ben hayatımı böyle sürdürmek istiyorum. Ben böyle yaşamak istiyorum.” şeklinde konuşarak cinsiyetçi tavırlarına devam etti.

Twitch, Bu Konuda Bir Açıklama Yapmadı

Twitch

Antonatos söylediği cümlelerin aslında birlikte çalışmayı ima ettiğini söyledi ve yayın yapmanın insan zihnine zarar verdiğini belirtti. Greekgodx kanalı, yayın sona erdikten kısa bir süre sonra Twitch tarafından yasaklandı, bu nedenle yayının tamamına ulaşılamıyor. Antonatos’un ilişkiler konusundaki görüşleri gerici ve cinsiyetçi olsa da, yasaklanmanın bu açıklamadan kaynaklı olup olmadığı henüz net değil.

Antonatos aynı zamanda yayında twerk de yapmış. Yani yasaklanma sebebi bu da olabilir. Ancak Twitch kuralları ayrımcılık ve aşağılamaya da karşı olduğu için yayıncının yasaklanma sebebi birçok faktöre dayanıyor olabilir. Ancak her zaman olduğu gibi platform, bu konuda bir açıklamada bulunmuyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.