Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Ünlü Oyun Etkinliği 2023’te Geri Dönüyor

Oyun sektörünün dev şirketi Blizzard, pandemi nedeniyle iptal ettiği Blizzcon etkinliğini 2023'te gerçekleştirecek.

Blizzard yüz yüze bir oyun etkinliği gerçekleştirmeden geçirdiği 3 yılın ardından, 2023’te BlizzCon ile geri dönmeyi hedefliyor. Los Angeles Times tarafından yayınlanan bir röportajda, Blizzard başkanı Mike Ybarra; şirketin, canlı etkinliği önümüzdeki yıl için geri getirme amacıyla aktif olarak çalıştığını belirtti. Bu canlı etkinlik, Blizzard’a şubat ayında katılan April McKee liderliğinde gerçekleşecek.

Başkan Ybarra: “Gelecekte sık sık gerçekleştirmek için hayalini kurduğumuz BlizzCon etkinliğine ara verdiğimizi ancak canlı bir etkinliğe geri dönmek istediğimizi duyurmuştuk” dedi. 2023 yılında etkinliğin geri döneceğini belirten başkan, hayranları oldukça sevindirdi. 2023 yılının oyun sektörü için oldukça heyecanlı geçecek bir yıl olacağını söyleyebiliriz.

Hayranlar Oyun Etkinliği İçin Oldukça Heyecanlı

Oyun Etkinliği

BlizzCon; 2005’ten 2019’a kadar Blizzard tarafından düzenlenen ve hayranlarının da canlı izleyebildiği bir oyun etkinliğidir. Genellikle şirketin kütüphaneye ekleyeceği yeni oyun duyuruları, önizlemeler ve iş birlikleri bu kongrede açıklanıyordu. 2020’de, COVID-19 salgını nedeniyle yüz yüze etkinlik iptal edildi. Etkinliğin iptalinden sonra şirket, alternatif olarak çevrimiçi kutlanacak farklı bir etkinlik gerçekleştirmeye başladı.

Ancak ertesi yıl, Blizzard pandemi nedeniyle etkinliği bir kez daha rafa kaldırdı. Şirket, başlangıçta bu yıl için çevrimiçi bir BlizzCon etkinliği planlamıştı ancak 2021’in sonlarında şirket etkinliğin iptal edildiğini duyurdu. O zamanlarda etkinliğin gelecek için yeniden tasarlanacağını duyurulmuştu. Görünen o ki nihayet beklediğimiz etkinliği izleme şansımız olacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.