Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Unity’de Yıkım: 1.800 Kişi İşten Çıkarılacak

Oyun motoru geliştiricisi Unity yeni bir iş kaybına daha uğruyor ve çalışanlarının neredeyse yüzde 25'ini kaybetmeye hazırlanıyor.

Son dönemlerde özellikle oyun sektöründe gerek geliştiricilerin gerekse yayıncıların bir hayli iş kaybına uğradığını söyleyebiliyoruz. Bu kapsamda ortaya çıkan yeni bilgilerle beraber kervana Unity ekibinin de katıldığını doğrulayabiliyoruz. Ortaya çıkan verilere göre şirket yaklaşık olarak 1.800 çalışanını işten çıkarmaya hazırlanıyor ve iş gücünün yüzde 25‘ini kaybetmeyi bekliyor.

Pazartesi günü yayınlanan yeni bir rapor içerisinde oyun motoru geliştiricisi Unity’den çeşitli detaylar ortaya çıktı. Bu doğrultuda şirket yeniden bir yapılanmaya gidiyor ve uzun vadeli bir büyüme göstermek için bazı unsurlardan feragat vermeye hazırlanıyor. Yeni bir iş modelini benimsemeyi hedefleyen firma San Francisco merkezli olarak karşımıza çıkıyor ve faaliyet alanını yeniden şekillendirmek istiyor.

Unity’de İş Kayıpları Artıyor

Bildiğiniz üzere Unity içerisinde bu durum yeni olarak karşımıza çıkmıyor. Geçtiğimiz yıl toplamda 4 farklı işten çıkarma dalgası ile beraber büyük bir yıkıma uğradığına aktarabiliyoruz. Ortaya çıkan yeni işten çıkarmalar gerçekleşmeden mevcut mali yılın Mart ayı sonuna kadar tamamlanması bekleniyor ve bu hamle ile beraber şirket içerisinde hemen hemen tüm alanların etkileneceği belirtiliyor.

bujS9EdNCYyNnr5NSYnRti

İstikrarsız bir dönem geçirdiğini doğrulayabileceğimiz Unity içerisinde geçtiğimiz Ekim ayında John Riccitiello, başkan ve CEO’luk görevinden ayrıldı. Bu ayrılışın arkasında tartışmalı para kazanma planları yer aldı. Bu plan topluluktan büyük oranda tepki gördü. Tepki gören plan doğrultusunda geliştiricilerden belli bir miktarda para alınacak ve her oyun indirmesi ile beraber de Unity para kazanacaktı.

Ortaya çıkan bu plan elbette başarısız oldu ve ekip hamlesini geri çekmek durumunda kaldı. Daha sonrasında ise geldiğimiz noktada yeni bir iş kaybına daha uğrayabileceğini söyleyebiliriz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.