Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Ücretsiz Resident Evil Oyunu ‘The Arklay Chronicles’ Çıkış Yaptı

Hayran yapımı yeni bir Resident Evil oyunu ücretsiz olarak piyasaya çıktı. Serinin ilk oyununun öncesindeki olayları deneyimleyebileceksiniz.

Geliştirici Lord DeeJay, serinin ilk bölümündeki olaylardan önceki bazı boşlukları dolduran bir Resident Evil oyunu olan The Arklay Chronicles‘ı piyasaya sürdü. Temmuz 1998’de geçecek olan oyunda, oyuncular Forest Speyer, Barry Burton ve Albert Wesker gibi seriden bir dizi ikonik karakterin rolünü üstlenecek. Bir lansman fragmanı, Spencer malikanesi de dahil olmak üzere oyunun hikayesini oluşturan bazı tanıdık yerleri sergiledi. Ayrıca Resident Evil 4, Resident Evil 2 ve Resident Evil 3’ün yeniden yapımlar gibi oyunu omuz üstü kamera ile oynayacağız.

Oyun topluluğu, yalnızca video oyunları konusunda tutkulu olmakla kalmayıp, onlar için fazladan bir yol kat etmeye hazır olan kendini işine adamış hayranlarla dolup taşıyor. Skywind ve Black Mesa gibi orijinal konsepti alıp genişleten, hatta bazen bir şeyleri iyileştiren birçok hayran yapımı yeniden yapım ve mod mevcut. Resident Evil serisi de da farklı değil ve bağımsız geliştiriciler Capcom’un ortaya koyduklarını almaya ve bazen sıfırdan tamamen yeni oyunlar yaratmayı içerebilecek şeylere kendi bükümlerini sunmaya hevesli ve The Arklay Chronicles bunun son örneği.

The Arklay Chronicles’ı Ücretsiz Olarak Hemen İndirebilirsiniz

The Arklay Chronicles

Adından da anlaşılacağı gibi The Arklay Chronicles, Resident Evil 7’de gizlice atıfta bulunulan ve ilk oyunun olaylarını harekete geçiren alanı oluşturan Arklay dağlarının çevresinde geçiyor. Şu anki haliyle oyun sadece bir bölümden oluşuyor ancak birden fazla sonu ve “bir sürü sürprizi” olduğu söyleniyor. Oyunu denemek isterseniz, Lord Deejay’in GameJolt sayfasından indirebilirsiniz.

Pek çok kişi, yakın zamanda Slitterhead geliştiricisi Bokeh Games’in yakında YouTube kanalında özel bir video yayınlayacağını duyurmasıyla Resident Evil’in 26. yıl dönümünü kutluyor. Serinin büyük popülaritesi göz önüne alındığında, bazılarının kendi oyunlarını bile geliştirmesi şaşırtıcı değil ancak aynı zamanda, geçen yılki Resident Evil Village, serinin daha gidecek çok yolu olduğunu kanıtladı. Yani bu efsane seriyi uzun yıllar daha deneyimleyebileceğiz.

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.