Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Ücretsiz Futbol Oyunu UFL’den Tam Maç Oynanış Videosu

FIFA, PES ve EA Sports FC serilerinin yakında çıkacak ücretsiz rakibi UFL'nin kesintisiz yeni oynanış videosu çevrimiçi olarak yayınlandı. Oyunda hatalar var ancak topluluğun tepkisi çoğunlukla olumlu.

Studio Strikerz, ücretsiz futbol oyunu UFL için kesintisiz bir oynanış videosu yayınladı. FIFA ve PES’e rakip olacak olan yapım, 2023 yılı içerisinde PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S için piyasaya sürülecek. Aşağı yukarı 8 dakikadan uzun süren video, iki belirsiz takım arasındaki maçın tamamını izlemenizi sağlıyor ancak sanıyoruz takımların ikisinin de lisansı mevcut değil.

Açıkça görülüyor ki, geliştirici birinci sınıf oynanış mekanikleri sunarak lisans eksikliklerini telafi etmeyi amaçlıyor. Peki oyun başarılı olacak mı? Şu an için kesin bir karar vermek hiç kolay değil. Bununla birlikte, topluluğun izlenimleri kısmen olumlu olarak tanımlanabilir çünkü oyun henüz alfa aşamasında. Oyunun tam sürümüne kadar birçok mekaniğin ve lisans durumunun videodan farklı olabileceğini belirtelim.

UFL Alfa Oynanış Videosu

Ücretsiz Futbol Oyunu UFL'den Tam Maç Oynanış Videosu

Topluluk, önceki oynanış videosuna göre çok sayıda iyileştirmeye işaret ediyor; oyuncuların hareketlerindeki, pasların uygulanma şeklindeki veya defansif oyundaki iyileştirmeler dahil. Tabii ki kritik hatalar da gözden kaçmadı. Animasyonların az sayıda olmasına ve çok hızlı olmasına özellikle dikkat çekildi. Top fiziği de arzulanan kadar iyi değil. Ek olarak küçük ve büyük birçok hata görmek de mümkün ancak bu, alfa aşamasında tamamen anlaşılabilir bir durum.

Bu nedenle, Strikerz’in doğru yolda olduğu sonucuna varabiliriz. Ücretsiz futbol oyunu UFL bir hit olacak mı? Yıllardır FIFA ve PES’in hakim olduğu futbol oyunu segmentindeki durgunluk nasılsa yakında kırılacak. Buna kısmen UFL katkıda bulunacak ve kısmen de Electronic Arts’ın artık FIFA’yı değil, kendi futbol oyunu EA Sports FC’yi piyasaya sürmesi ile dengeler değişecek.

Yine de Gianni Infantino ve ekibi pes etmeye niyetli değil. FIFA organizasyonu, serinin ismini EA olmadan devam etmeyi planlıyor ancak projelerin çoğu şimdilik NFT odaklı ve küçük boyutlu projelerden öteye geçemedi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.