Ubisoft’un Yeni Nesil Konsollarda En Çok Satan Oyunu Far Cry 5 Oldu!

PlayStation 4 ve Xbox One platformunda en çok satan Ubisoft oyunu Far Cry 5 oldu.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
blankLoading...

Tüm dünyada yakından tanınan ve milyonlarca hayrana sahip olan Ubisoft, şu sıralar Far Cry serisi ile adından söz ettiriyor. 2019 yılı içerisinde birbirinden önemli oyunlarını karşımıza çıkaracak olan ünlü firma, yaptığı açıklama da yeni nesil konsollarda en çok satan oyununun Far Cry 5 olduğunu belirtmiş.

blank

Ubisoft’un başarılı oyun serileri arasında yer alan Far Cry hem 4’ncü hem de 5’nci oyunu ile milyonlarca adet kopya satışı gerçekleştirdi. Günlerdir deli gibi satmaya devam eden Far Cry 5 yeni bir başarının da sahibi oldu. Bugün Altchar’ın yapmış olduğu habere göre Ubisoft yeni nesil konsollarda en fazla satan oyunun Far Cry 5 olduğunu belirtmiş. Habere göre Rainbow Six Siege 2015 yılında yayınlanmasından günümüze kadar Ubisoft’a toplamda 1 milyardan fazla para kazandırmış.

Ubisoft’un yayınladığı rapor ile edinilen bilgilere göre Paris merkezli yayıncının en büyük iki başarısı Rainbow Six Siege ve Far Cry 5 olarak ifade edilmiş. Bu iki oyun yüksek satış rakamlarına imza atarak oldukça güzel gelirler elde etmiş.

Rainbow Six Siege 2015 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana 1.12 milyar dolar gelir elde etmiş. Ayrıca her geçen yıl büyümeye de devam ediyormuş. Ubisoft’un oyuna düzenli olarak yeni karakter, yeni haritalar ve yeni içerikler getirmesi satışları artıran başlıca özelliklermiş.

İlk 5 günde 2.5 milyon adet kopya satışı gerçekleştiren Far Cry 5’in güncel satış rakamları bilinmezken, oyunun yeni nesil konsollarda yani Xbox One ve PlayStation 4’te en çok satan Ubisoft oyunu olduğu duyuruldu.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol