Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Ubisoft, Yapay Zekaya Hazırlattırdığı Gönderisi ile Tepki Topladı

Ubisoft Hollanda'nın X profilinde, yapay zeka tarafından yaratılan bir Assassin's Creed gönderisinin paylaşılması, şirketin hayranlarını kızdırdı.

Ubisoft son zamanlarda zorlu zamanlar geçirdi. Şirketin birçok oyunu iptal edildi ve ana markalarına olan ilgi ise git gide düşmeye başladı. Assassin’s Creed’in son bölümü ve yakında çıkacak olan Avatar: Frontiers of Pandora ile bu kötü gidişatı durdurması beklenen Fransız oyun devi, yapay zekaya verdiği önem sebebiyle oyuncular tarafından eleştirildi.

Bir süre önce şirketin gelecekteki oyunlarda NPC’ler için diyaloglar oluşturmak için yapay zeka modellerini kullanmayı planladığını bildirmiştik. Bugün ise Ubisoft Hollanda’nın X profilindeki son paylaşım, hayranlar arasında da büyük tepki yarattı. Bir suikastçinin çizimini içeren gönderinin yapay zeka tarafından üretildiği ortaya çıktı ve hayranlar bunu “tembellik” ve “sanatçılara ödeme yapmama isteği” olarak değerlendirdi.

Ubisoft, Eleştiri Oklarının Hedefi Oldu

Ubisoft, Yapay Zekaya Hazırlattırdığı Gönderisi ile Tepki Topladı

Yapay zeka tarafından oluşturulan ve Fransız devi tarafından yayımlanan en son Cadılar Bayramı gönderisi, hayranlar tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu. Şirketin bir başka X hesabında ise Ezio Auditore‘u tasvir eden ancak yine yapay zeka ile oluşturulmuş bir görsel paylaşıldı. Tepkiler üzerine yayımdan kaldırılan bu gönderinin altında da onlarca olumsuz yorum yer alıyordu.

X kullanıcılarından biri olan sanatçı Jens Claessens, “Sanatçılarından birini bile işe almaya paraları yetmiyor.” diyerek şirkete tepkisini yansıttı ve yüzlerce beğeni topladı. Geri kalan yorumlar da Fransız devinin şirket için çalışan sanatçıları bu tür sanat eserleri yaratmaya ikna edememesi ve bu çizimlere para ödememesiyle ilgili. Tek bir olumlu yoruma rastlamak mümkün değil.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.