Ubisoft, Ücretsiz Oynanabilir Oyunlara Odaklanacak

Ubisoft, yaptığı açıklama ile gelecekte, daha fazla ücretsiz oynanabilir oyunlar piyasaya sürmek istiyor.

Ubisoft Finans Direktörü Frédérick Duguet, dün yapılan tam yıllık 2020-21 konferans görüşmesinde, yayıncının ileride oynaması ücretsiz oyunlara odaklanmasının artmasıyla ilgili ilginç bir yorum yaptı.

Ubisoft

Frédérick Duguet “Gittikçe çeşitlenen yüksek kaliteli ürün serimizin evrimi doğrultusunda, her yıl 3-4 premium triple-As piyasaya sürmekle ilgili önceki yorumumuzdan devam ediyoruz. Artık değer yaratma dinamiklerimizin doğru bir göstergesi değil. Örneğin Just Dance ve Riders Republic için beklentilerimiz, sektörün üçlü As performansından bazılarıyla tutarlı. Ek olarak, uzun vadede üçlü A hedeflerine yönelmek için üst düzey ücretsiz oyunlar geliştiriyoruz.”

Devam eden konuşmasında “En büyük franchise’larımızın kitlesini anlamlı bir şekilde genişletmek için harika bir fırsatımız olduğunu düşünüyoruz. Hyper Scape ile geçen yıl yaptıklarımızdan bir şeyler öğrenmek için zaman ayırdık. Ayrıca Roller Champions’ta yapacağımız lansmanla da öğreniyoruz, hızla büyüyen Brawlhalla ile çok şey öğreniyoruz ve artık yüksek kaliteli ücretsiz oynamanın zamanının geldiğini düşünüyoruz. tüm platformlardaki en büyük franchise’larımızdaki oyunlar.” dedi.

Duguet sözlerini şu cümleler ile bitirdi “Bu tamamen finansal bir iletişim evrimi ve güçlü premium ve ücretsiz oynanabilen yeni sürümler ve lansman sonrası planlarımızın devam eden genişlemesi dahil olmak üzere yüksek bir içerik sunumu beklemeye devam ettiğimiz gerçeğini değiştirmiyor. en büyük franchise’larımızı büyütmeye daha fazla odaklanmak.”

Şirketten kıdemli bir analistin Twitter’da açıkladığı gibi, bu ifade Ubisoft’un daha az premium oyun geliştireceğini göstermez. Bunun yerine, ücretsiz oynanabilen oyunların sunumunu genişletecek.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol