Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Ubisoft Büyük Bir Hack Saldırısına Uğradı!

Ubisoft yeni bir hacker saldırısının kurbanı oldu. Ancak diğerlerinin aksine bu saldırı başarıyla def edildi.

Yakın zamanda Spider-Man ve daha fazla serinin geliştiriciliğini üstlenen Insomniac Games büyük bir hacker saldırısına uğramıştı. Şimdi ise Assassin’s Creed, Far Cry ve daha fazla oyun serileriyle tanınan Ubisoft yeni bir saldırıya uğruyor. Ortaya çıkan bilgilere göre gerçekleştirilen bu hacker saldırısı Ubisoft’un güvenlik personelleri tarafından başarıyla durduruluyor.

Yaklaşık olarak 900 GB’lık bir veri sızıntısı ile karşı karşıya kalan Ubisoft, bu hacker saldırısını tamamen def ediyor. Bildiğiniz üzere Insomniac Games 1,8 terabaytlık bir veri sızıntısı ile karşılaştı. Bu sızıntı ile beraber 2030 yılına kadar tüm projeleri açığa çıktı. Özellikle Wolverine projesi büyük oranda internette yayıldı ve oynanabilir bir sürümünün de kullanıcılara ulaştığı belirtildi.

Ubisoft Saldırıyı Savuşturdu

Insomniac Games’in aksine Ubisoft, 20 Aralık tarihinde bu saldırının diğer bir kurbanı oldu. Ubisoft’un siber güvenlik ekiplerinin hacker saldırısını başarıyla savunduğu belirtiliyor. Önemli boyuttaki verilerin çalınmadan önce yapılan bu hamleler meyvelerini veriyor. Hackerların yaklaşık olarak 48 saat boyunca sistemde yer aldığı ve bir açık kolladığı iddia ediliyor.

ubisoft un attacco hacker ha rub

Hackerler Ubisoft sistemlerinden verileri elde etmek için SharePoint, Confluence ve Microsoft Teams gibi uygulamaları kullanıyor. İlk etapta bu uygulamalara erişimi olan hackerlar daha da ileriye gitmek için hamle yapıyor. 900 GB’lık veriyi sızdırmaya çalışan bu kişiler Rainbow Six Siege oyunundan birtakım görüntüleri elde etmeye çalışıyor.

Henüz tam olarak hangi içeriğin elde edildiği bilinmiyor. Ancak açıklanan bilgilere göre bu hacker saldırısı başarısız oldu. Birkaç verinin karşı tarafa geçtiği doğrulanmış olsa da bu içeriklerin herhangi bir sorun teşkil etmediği söyleniyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.