Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitter’ın Ofis Eşyaları Açık Arttırmayla Satıldı!

Geçen hafta, önde gelen sosyal medya ve sosyal ağ sitelerinden biri olan Twitter, San Francisco'daki ofis varlıklarının bir kısmını çevrimiçi bir açık artırma yoluyla sattı.

Twitter, geçen hafta ofis varlıklarının bir kısmını çevrimiçi bir açık artırma yoluyla sattı. Müzayede, CEO Elon Musk’ın ücretli doğrulama, hesabın eski durumuna getirilmesi, kural ve düzenlemelerde değişiklik yapılması, diğer sosyal uygulamalara bağlantıların yasaklanması, çalışanlar ücretsiz yemeklerin sona erdirilmesi ve çalışanların yüzde 70’inden fazlasının işten çıkarılmasını içeren yeniden canlandırma stratejilerinin bir parçasıydı.

Twitter Ofis Eşyaları Satışı Müzayedesi, tasfiye ve danışmanlık firması olan Heritage Global Partners tarafından 17 Ocak’ta çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Listeleme, mobilya, espresso makinesi, konferans masası, logolar ve ikonik mavi kuş dahil semboller gibi ofis varlıklarını içeriyordu. İkonik ‘Mavi Kuş Heykeli‘ de dahil olmak üzere birçok eşya dudak uçuklatan fiyatlardan alıcı buldu.

Twitter’ın İkonik Ofis Eşyaları Satıldı

Twitterin Ikonik Ofis Esyalari Satildi

En yüksek teklif, 100.000 dolara satılan Mavi Kuş Heykeli için verildi. Daha sonra, @ sembolü şeklinde tasarlanmış 190 cm büyüklüğündeki benzersiz bir çiçek kutusu, şirkete 15.000 dolar kazandırdı. Özel olarak tasarlanan ve geri dönüşümle üretilen ahşap konferans odası masası 10.500 dolara satıldı. En büyük kazanan, tasarımcı Herman Miller tarafından 1195 dolara satılan ancak 1400 dolar getiren Kalıplı Kontrplak Eames Sandalye oldu.

En büyük kaybedenlerden biri ise 30.000 dolara satılması beklenen ancak yalnızca 13.500 dolar getiren La Marzocco espresso makinesi oldu. Açık artırmadaki diğer varlıklar arasında bisikletle çalışan şarj istasyonları, ayakta duran masalar, Google Jamboard ve özel tasarım mobilyalar gibi birçok ofis eşyası yer alıyordu ve hepsi çeşitli miktarlara alıcı buldu.

Elon Musk’ın Platformu İflasın Eşiğine Geldi

Elon Muskin Platformu Iflasin Esigine Geldi

Twitter, Elon Musk’ın geçtiğimiz Kasım ayında şirketin mali zorluklar nedeniyle harcamalarını kısacağını açıklamasının ardından çalışanlarını herhangi bir bildirimde bulunmadan acımasızca işten çıkarmak ve Apple ve diğer ilgili şirketlere savaş ilan etmek gibi tartışmalı eylemleriyle birkaç kez gündeme taşındı.

Bu, bazı reklam verenlerin Twitter‘dan ayrılmasına yol açtı ve bu da şirketin gelirlerinde büyük bir düşüşe yol açtı. Elon Musk, şirketin mali durumunun iyi olmadığını, firmanın iflas bile edebileceğini söyledi. Ayrıca Aralık ayında New York Times tarafından şirketin kullandığı ofis alanları için kira ödemeyi durdurduğu iddia edildi. Son olarak, SpaceX ve Tesla sahibi CEO, bu müzayede satışı yoluyla bir miktar para kazanmanın peşindeydi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.