Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitter’da Artık Kimseyi Engelleyemeyeceksiniz!

Elon Musk, Twitter'da engelleme özelliğini kaldıracağını açıkladı. Artık platformda hiçbir kullanıcıyı engelleyemeyeceksiniz.

Elon Musk, Twitter’da (X) büyük değişiklikler yapmayı henüz bitirmemiş gibi görünüyor. Platformun sahibi Elon Musk, artık platformda kullanıcıların birbirini engelleyemeyeceğini söyledi. Özellikle DM’ler söz konusu olduğunda rahatsız olduğunuz bir kullanıcıyı yalnızca sessize alabileceksiniz ancak herhangi bir engelleme yapamayacaksınız. Daha önce özelliği kaldırma planlarından bahseden Musk, diğer kullanıcıları susturmak yerine engellemenin mantıksız olduğunu öne sürdü.

Sessiz seçeneği yine kullanılabilir olacak ancak bu özellik değişikliği gerçekten can sıkıcı olacak gibi görünüyor. Birçok kişi tacizden ve rahatsız edici kişiliklerden korunmak için engelleme özelliğini kullanıyor. Uzun zamandır platformun güvenliğini en başarılı bir şekilde sağlayan da bu özelliktir. Ayrıca bazı kullanıcılar görmek istemedikleri reklamcıları ve markaları engellerler, ki bu da Twitter gelirlerinde büyük kayıp demek.

Twitter Kullanıcıları Gerginleşti

Twitter

İlkbaharda Twitter, platformun birçok üçüncü taraf uygulamasını bozan ücretsiz API’sini kapattı. Sadece bir yıl önce, Twitter insanlara platformdaki tacizi azaltmak için kullanmaları için üçüncü taraf uygulamaları önermeye başladı. Bu araçlardan biri olan Block Party, API değişikliklerinin ardından platformu terk etti. Şu anda engelleme yapmak isteyen kullanıcıların tercih edecekleri bir yol yok gibi görünüyor.

Hatta bu engelleme yasağının gelmesiyle birlikte eskiden engellediğiniz hesaplar da tekrardan erişilebilir olacak. Bu da geçmişte sıkıntı yaşadığınız birinin size tekrar ulaşabilmesine ön ayak olabilir. Şimdilik bu özellik platforma işlenmedi ancak yakın zamanda meyvelerini alırız gibime geliyor. Bence Elon Musk’ın platform için attığı en kötü adımlardan birisi bu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.