Twitter Yeni Fotoğraf Altyapısı Web Sürümüne Geldi

Sosyal medya platformu Twitter mobil kullanıcılarının bir süredir deneyimlediği yeni fotoğraf altyapısını web sürümüne getirdiğini açıkladı.

Karakter limitli sosyal medya platformu Twitter son dönemde pek çok gelişme ile karşımıza çıkıyor. Twitter Crypto ile kripto teknolojilerini yakından takip edeceğini açıklayan şirket ayrıca Twitter Blue ismindeki abonelik servisini yeni ülkelere getirdiğini duyurmuştu.

Şirket tarafından yapılan son açıklama ile birlikte Twitter yeni fotoğraf altyapısı web sürüme eklendi. Bu özellik aslında Android ve iOS kullanıcıları tarafından uzun süredir kullanıyordu.

Twitter Yeni Fotoğraf Altyapısı

Twitter Yeni Fotoğraf Altyapısı Neler Sunuyor?

Uzun bir süredir Twitter uygulamasında paylaşılan tek fotoğraf paylaşımları hiç kesilmeden kullanıcılara gösteriliyor. Eski sistemde Twitter bir algoritma ile fotoğrafların bir bölgesini gösteriyor, fotoğrafın tamamının görülmesi içinse kullanıcıların fotoğrafa tıklamaları gerekiyordu. Twitter yeni fotoğraf altyapısı ile fotoğrafları kesmeden göründüğü için kullanıcıların fotoğrafın tamamını görmesi için paylaşıma tıklamasına gerek kalmıyor.

twitter yeni fotograf altyapisi web surumune geldi 3

Esasında Twitter, fotoğraf altyapısında da uzun dikey fotoğraflar için otomatik kesme uyguluyor. Bunun nedeni ise kullanıcıların servise uzun fotoğraf yüklemesi ile diğer kullanıcıların timelinelarında tek fotoğrafın gösterilmesinin önüne geçilmek istenmesi.

Mobil uygulama kullanıcıları tarafından sevilen Twitter yeni fotoğraf altyapısı artık web sürümünde de kullanılabiliyor. Twitter’ın web sürümünü kullanan kullanıcılar da fotoğrafları herhangi bir kırpma olmadan görebiliyor. Geçtiğimiz günlerde fotoğraf çözünürlüğünü arttıran ve videoların pikselleşmemesi için yeni bir düzenlemeye giden Twitter attığı bu adımlarla kullanıcıları için daha iyi bir deneyim sunuyor.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol