Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitter Yeni Bir Tweet Özelliğini Kullanıma Sunuyor

Twitter, yeni tweet özelliğini kullanıma sunuyor. Artık tek bir tweette, birden çok çeşitli medya ögeleri paylaşılabilecek.

Twitter, kullanıcıların tek bir tweette resim, video ve GIF paylaşımına olanak tanıyan yeni bir özelliği kullanıma sunuyor. Şimdiye kadar platform, kullanıcıların bir gönderiye yalnızca bir tür medya eklemesine izin veriyordu. Şu anda yalnızca iOS ve Android’den karışık medya tweetleri gönderebilirsiniz. Bu özellik, tek bir tweette resim, video veya GIF‘lerden oluşan dört ayrı medya ögesi göndermenize olanak tanıyacak.

Karışık medya tweeti oluşturmak oldukça basit. Tweet oluşturucuya gidin, fotoğraf simgesine veya GIF düğmesine dokunun, ardından farklı medya formatları arasından seçim yapın. Konuyla ilgili: ‘‘İçerik oluşturucuların daha fazlasını paylaşmalarına yardımcı olmak için her zaman yeni ve heyecan verici yollar arıyoruz. Farklı türde görsel içerikleri tek bir tweette bir araya getirmek, içerik oluşturucuların kendilerini 280 karakterin ötesinde ifade etmelerine olanak tanıyacak.” açıklaması yapıldı.

Twitter, Bu Hafta Birçok Özelliği Kullanıma Sundu

Twitter

Twitter, temmuz ayında bu özelliği test etmeye başlamıştı. O zamanlarda, kullanıcılar bu tweetleri masaüstünde görüntüleyemiyordu ancak şimdi özellik küresel olarak herkesin kullanımına sunuldu. Bu hafta şirket için oldukça yoğun bir zaman oldu. Tweeti Düzenle seçeneği Avustralya, Kanada ve Yeni Zelanda’daki Blue aboneleri için kullanılabilir hale geldi.

Ayrıca şirket, bazı kullanıcılara klipler arasında geçiş yapması için TikTok benzeri dikey kaydırma özelliğine sahip yeni bir tam ekran video ara yüzü sunmaya başladı. Tüm bunlar olurken, Elon Musk bu hafta başında bir U dönüşü yaptı ve Twitter satın alımını daha önce anlaşılan hisse başına 54.20 dolar fiyatla tamamlamayı hedeflediğini söyledi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.