Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitter, Eskiden Alınmış Mavi Tikleri 1 Nisan’da Kaldıracak

Twitter CEO'su Elon Musk, eski mavi tikleri 1 Nisan'da kaldıracağını açıkladı.

Elon Musk, Twitter’ın CEO’su olmadan önce alınan tüm mavi tikleri kaldıracağını açıkladı. CEO, eski mavi onay işaretlerini platformdan kaldırmaya başlamak için şaka günü olarak da bilinen 1 Nisan’ı seçti. Musk’ın seçtiği gün şaka günü olsa da eski onay işaretlerinin kaldırılması aylardır bekleniyor. Musk, geçen aralık ayında tweet atarak, şirketin bu onay işaretlerini birkaç ay içinde kaldıracağını çünkü verilme biçimlerinin anlamsız olduğunu belirtmişti.

O zamandan beri eski mavi onay işareti sahipleri, onay işaretlerine tıkladıklarında “Bu, doğrulanmış eski bir hesaptır. Dikkate değer olabilir veya olmayabilir.” uyarısıyla karşılaşıyorlardı. Artık bu kişilerin onay işareti alması için tıpkı diğer üyeler gibi Blue aboneliğine sahip olması gerekecek. Musk şirketi satın almadan önce Twitter, bireyler ve varlıklar dikkate değer hesaplar olduğunda onay işaretleri kullanıyordu. Ancak Musk platformu satın alınca, onay işaretleri ücretsiz olarak dağıtıldı.

Twitter Blue Tüm Dünyaya Sunuldu

Twitter Blue

Ardından yapılan bu ücretsiz tik dağıtma, tamamen kaosa dönüştü ve tüm hesaplar bir anda onaylanmış hep oluverdi. Sonra Musk, hatasını fark edip bu fikrinden geri adım attı. Şimdi ise kullanıcılar, Twitter Blue abonelik modeli aracılığıyla ayda 150 TL karşılığında mavi tik satın alabilir. Ayrıca bir hesabın işletme mi yoksa devlet mi olduğunu belirtmek için satın alınabilecek başka onay işareti renkleri ve rozetleri de var.

Twitter, onay işareti satın alımından sonra kullanıcılara zaman çizelgelerinde daha az reklam, konuşmalarda öncelikli sıralama, yer imi klasörleri, uzun tweet’ler oluşturma, tweet’leri düzenleme ve tweet’leri geri alma gibi yalnızca abonelere özel erişimler de sağlıyor. Ek olarak Blue aboneliği artık tüm dünyada kullanılabilir halde.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.