Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitter Elon Musk’ın Peşini Bırakmıyor: Dava Açıldı

Twitter, şirketi 44 milyar dolara satın alacağını açıkladıktan sonra anlaşmadan vazgeçen Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk'a dava açtı.

Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından Twitter ve dünyanın en zengin insanı Elon Musk arasındaki yasal hesaplaşma resmen başladı. Twitter, şirketi 44 milyar dolara satın alacağını açıkladıktan sonra anlaşmadan çekilen Tesla ve SpaceX CEO’suna dava açtı.

CNET’in haberine göre 62 sayfalık dava dilekçesinde Musk’ın anlaşmayı ihlal ettiği ve çekilme için sunduğu argümanların gerçeklikten uzak olduğu ifade edildi. Ünlü milyarderi “ikiyüzlülükle” suçlayan Twitter, Musk’ın Tesla şirketindeki hissesinin Kasım 2021’deki zirvesinden bu yana 100 milyar dolardan fazla düştüğünü ve anlaşmadan çekilmek istemesinin nedeninin bu olduğunu iddia etti.

Musk, 44 Milyar Dolarlık Satın Almadan Vazgeçti

twitter elon musk

Geçen hafta Musk, Twitter’a bir mektup yazarak satın alma anlaşmasını feshettiğini bildirdi. Bunun üzerine şirket, anlaşmayı uygulamak için yasal işlem başlatmayı planladığını açıkladı. Tesla ve SpaceX’in CEO’su, Twitter’ın platformdaki spam hesaplarının sayısını nasıl tahmin ettiğine ilişkin ayrıntıları açıklamayarak anlaşmayı ihlal ettiğini savundu.

Şirket, yılın ilk çeyreğinde Twitter’ın 229 milyon günlük kullanıcısının yüzde 5’inden daha azının sahte veya spam olduğunu açıklamış, ancak Musk bu sayının çok daha yüksek olduğunu iddia etmişti. Milyarder, bu bilgiyi doğru bir şekilde öğrenmesinin, kazancının çoğunu reklamlardan sağlayan Twitter’ın gelir modelini anlamak için çok önemli olduğunu söylemişti.

Elon Musk ve Twitter arasındaki satın alma anlaşması, 1 milyar dolarlık fesih tazminatı içeriyordu. Twitter’ın hissesi, Musk’ın şirketi satın almaktan vazgeçtiğini açıklamasının ardından pazartesi günü yüzde 11 düşüşle hisse başına 32.65 dolara geriledi. Sözleşmeye göre Twitter ve Musk’ın anlaşmayı tamamlamak için 24 Ekim’e kadar süreleri var.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.