Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Twitter, Düzenleme Butonu Üzerinde Çalıştığını Açıkladı

Bu yıl özellik eklemeye doyamayan platform, uzun zamandır beklenen yeniliği artık sunacak.

2006’da piyasaya sürülen sosyal ağ platformu olan Twitter ilk gününden bu yana birçok özellik değiştirdi. Değişen tüm özelliklere rağmen aynı kalan tek şey, kullanıcıların tweet’leri paylaştıktan sonra düzenleyememesi.

Ancak baki kalacak gibi görünen bu özellik, değişime uğrayabilir. Şirket salı günü, uzun zamandır beklenen Düzenle seçeneği üzerinde çalıştığını onaylayarak bu haberi bir tweet ile açıkladı.

Düzenleme Seçeneği Şimdilik Twitter Blue Abonelerine Özel Olacak

Twitter

Şirket tarafından profilde paylaşıldığı üzere, Twitter ekibi geçen yıldan beri tweetleri düzenleme amacıyla geliştirilecek bir özellik üzerinde çalışıyor. Ayrıca, bir tweet’in yanındaki üç noktaya dokunarak yeni seçeneğin nerede bulunacağını gösteren kısa bir video da yayınlandı. Bu noktada, özelliğin nasıl çalışacağıyla ilgili ayrıntılar net değil ancak basitçe söylemek gerekirse, kullanıcılar bir tweet’in içeriğini yayınlandıktan sonra nihayet düzenleyebilecek.

Düzenle düğmesi, yıllar boyunca birçok platform kullanıcısı tarafından talep edildi. Ancak aynı zamanda bu fikirden hoşlanmayan bir grup kullanıcı da vardı. İlginç bir şekilde yeniliğin duyurusu, Elon Musk‘ın Pazartesi günü sosyal ağın en büyük hissedarı olmasının ardından geldi. Musk, sosyal ağdaki takipçilerine tweet’leri düzenlemek için bir düğme isteyip istemediklerini sordu ve kullanıcıların %73’ü evet dedi. Düzenle seçeneği ilk olarak Blue abonelerine beta özellikler sunan Twitter Blue Labs kapsamında yayınlanacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.