Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitter Blue Yeniden Satışta: Neler Değişti?

Twitter Blue Pazartesi günü yeniden açılacak ve iOS uygulaması üzerinden abone oluyorsanız daha pahalı abone olacaksınız.

Twitter nihayet, Twitter Blue‘nun yeniden lansmanının 12 Aralık’ta gerçekleşeceğini paylaştı. Yenilenen hizmet, daha önce olduğu gibi aylık 8 dolar (110 TL) olacak şekilde fiyatlandırılırken, Apple’ın iOS işletim sistemini kullanarak hizmete abone olanlar ise 11 dolar ödeyecek. Bunun yanı sıra, yenilenen hizmet bazı farklılıklar da sunacak.

Resmi Twitter hesabına göre, iOS kullanıcılarının hizmete telefonlarını kullanarak abone olmaları durumunda biraz daha fazla ödeme yapmaları gerekecek ve maliyeti aylık 11 dolar olacak. Bu değişiklik şüphesiz, Apple’ın bir uygulama aracılığıyla veya doğrudan App Store’dan yapılan satın alma işlemleri için aldığı zorunlu yüzde 30’luk ücrete bir yanıt olarak geldi. Elbette daha az ödemek isteyenler web sitesini kullanabilecek.

Twitter Blue’nun Yenilikleri Neler?

Twitter Blue

Yeni Twitter Blue ile daha önce olduğu gibi aynı avantajlara sahip olacaksınız ancak bu sefer Twitter, mavi doğrulanmış rozeti vermeden önce hesapları kontrol edecek. İşleri düzene sokmak için Twitter, bir kullanıcının kullanıcı adını, görünen adını veya profil fotoğrafını değiştirmesi durumunda mavi doğrulanmış rozetini geçici olarak kaybedeceği ve hesabın hizmet tarafından tekrar doğrulanması gerektiği konusunda uyardı.

Twitter da bazı işletmeler için kullanmaya başladığı “resmi” etiketinin yerini alarak pazartesi günü değişiklik yapacak. İleride, platformda doğrulanan şirketler ‘altın bir rozete’ sahip olacak. Ayrıca, hükümet ve “çok taraflı hesaplar” doğrulandığında gri bir rozet alacak. Bu değişiklikler ve mavi doğrulanmış rozet için ayarlanan yeni parametreler, platformdaki sahtekarlarla ilgili önceki sorunları hafifletecek.

Elon Musk’ın başında olduğu bir aydan biraz uzun bir süre içinde Twitter’da çok şey değişti. Şirketin daha iyiye doğru değişip değişmeyeceği belli değil, ancak işler doğru yönde ilerliyor gibi görünüyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.