Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitter Artık Uzun Uzun Yazmanıza İzin Verecek

Twitter nihayet kendi TwitLonger versiyonuna “Notlar” ismiyle sahip olacak.

Hiç Twitter‘da çok uzun bir tweet yazdınız ve ardından bunu bir dizi şeklinde birden çok tweet’e bölmek zorunda kaldınız mı? Bu oldukça yaygın bir durum ve TwitLonger gibi siteler, doğrudan kullanıcılara hesaplarını paylaşan daha uzun gönderiler yapmaları için bir platform sağlamak amacıyla tam da bu sebepten dolayı ortaya çıktı.

Twitter bugün nihayet kendi TwitLonger versiyonu olarak tanımlanabilecek olanı “Notlar” özelliğini test etmeye başladı ve özellik şu anda daha az sayıda kullanıcı için mevcut. Şirketin belirttiği gibi, çoğu ülkedeki insanlar bir “Not” okuyabilecek ancak yalnızca seçilmiş birkaç kişi şuan için özelliği kullanabilecek. Özelliğe ulaşımı olanlar artık makale boyutunda yazı yazabilecek ve içeriğe tıklamak sizi özel okuyucuya götürecek.

Twitter’da Artık Makale Yazmak Mümkün Olacak

Twitter

Bundan 5 yıl önce karakter sayısı 140’tan 280’e çıktıktan sonra, kullanıcılar takipçileriyle iletişim kurmak zorunda oldukları alanın uzunluğundan yeterince mutlu oldu. Yine de bu pek de geçerli ve sağlıklı bir iletişim yöntemi değil ve Twitter Notlar özelliği tam da bu noktada devreye girecek. Notlar yazarken başlık resmi ve içerik içi görseller ekleyebileceksiniz.

Daha önce, özelliğin “Makaleler” olarak kullanıma sunulacağı söyleniyordu. Makaleler, Boşluklar ve Keşfet sekmesine çok benzeyen özel bir sekme veya bölüm alabilir ancak bu noktada bunu söylemek için çok erken. Bunun konuları öldürüp öldürmeyeceğine gelince, bu pek olası değil. Birini görüntülemek için yine de ona dokunmanız ve ardından baştan sona okumanız gerekecek.

Twitter‘ın Notlar özelliğinin ne zaman geleceği ve tam olarak ne olacağı belli değil ancak şirket bu konuda daha fazla açıklama yaptığında sizleri mutlaka bilgilendireceğiz, takipte kalın!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.