Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitch’te Kalıcı Yasaklanan Yayıncıları Umutlandıran Adım

Twitch platformundan kalıcı olarak yasaklanan kullanıcılar için yeni bir itiraz dilekçesi sistemi geliyor.

Daha çok oyun yayınlarıyla ön plana çıkan ancak sohbet tarzı içeriklerin de yer aldığı canlı yayın platformu Twitch‘te umutlandıran adımlar atılmaya başlandı. Geçtiğimiz süreçte platformdan sınırsız yani süresiz olarak uzaklaştırılan yayıncılar herhangi bir talepte bulunamıyordu, ancak yeni atılan adımla beraber süresiz olarak banlanan kullanıcılar bile geriye dönüş yapabilme şansına erişebiliyor.

Twitch kanadından atılan bu adım platformu eski haline getirmeye yönelik olarak karşımıza çıkıyor. Bu noktada platform kapsamında iki bölümlü yeni bir itiraz raporu oluşturulabiliyor ancak bu rapor yalnızca Twitch’in uygun gördüğü kullanıcılara açık durumda. Belirtilene göre “şiddet, tehdit ve diğer yasadışı faaliyetler” sebebiyle süresiz olarak uzaklaştırılan kullanıcılar başvuruda bulunamıyor.

Twitch’ten Kullanıcılara İtiraz Dilekçesi

Bildiğiniz üzere Twitch özelinde istediğiniz şekilde yayınlar açabiliyor ve bunları canlı olarak insanlara sunabiliyorsunuz. Ancak burada istediğinizi yapamıyor ve platformun kendine özgü kuralları bulunuyor. Bu kurallara uymadığınız taktirde belirli oranlarda uzaklaştırılıyor ve yayın açamıyorsunuz. Geldiğimiz noktada Twitch bu durum için itiraz dilekçesi sistemini bizlere sunuyor.

Twitch

Bu dilekçe için sınırsız olarak yasaklanan bir kullanıcının altı ay beklemesi gerekiyor. Bu süreçten sonra kullanıcı eylemlerinin sorumluluğunu üstlenmesi ve topluluk kurallarını ihlal ettiğini kabul etmesi lazım. Ancak bu şekilde sınırsız olarak uzaklaştırılan kullanıcılar tekrardan yayın açma şansını elde edebiliyor.

Diğer taraftan Twitch’in güvenlik sayfasındaki itirazlar bölümünde, “her kullanıcı için yalnızca bir sınırsız ban kaldırma talebi kullanılabilir” ifadeleri yer alıyor. Bu durumda ilk kez sınırsız olarak banlanırsanız, ilk altı ay beklemeniz ve daha sonrasında talebi göndermeniz gerekiyor. İkinci kez yapılan bir ihlalin sonucunda bu talebin gönderilip gönderilmeyeceği şu an için belli değil.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.