Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitch’e Instagram Benzeri ‘Hikayeler’ Geldi

Twitch, bugün ilginç bir özellikle gündeme geldi. Şirket, popüler canlı yayın platformunun mobil uygulaması için Hikayeler özelliğini yayımladı.

Twitch, Instagram gibi popüler sosyal medya platformlarından ilham alan yeni bir özellik ile güncellendi. Hikayeler isimli yeni özellik, neredeyse diğer tüm sosyal medya mecralarından alışık olduğumuz gibi çalışıyor. Süresi 48 saat içerisinde dolan resimler, videolar veya metinler paylaşabiliyorsunuz. Popüler yayın platformunun böyle bir özelliğe ihtiyacı var mıydı bilmiyoruz ancak şirkete göre bu özellik, yayıncı ve izleyici arasındaki iletişimi güçlendirecek.

Bu özellik ilk kez Temmuz ayında gündeme gelmişti ancak resmi olarak yayımlanıp yayımlanmayacağı belli değildi. Şimdilik bu özelliği yalnızca onaylı partner yayıncılar kullanabilecek. Partner bile olsanız, hikayeler isimli özelliği kullanabilmek için, son 30 gün içerisinde 1 kez canlı yayın açmış olmanız gerekecek. Uygulamanın mobil sürümünü güncelleyen herkes, ‘Takip Edilenler’ kısmının üzerinde yer alan Hikayeler bölümünü görüntüleyebilecek.

Twitch Hikayeleri Nasıl Kullanılır?

Hikayeler özelliğini kullanmak için son 30 gün içerisinde en az 1 kez yayın açan bir ‘Partner Yayıncı’ olma haricinde ekstra bir şart yok. İçerik oluşturucuların yalnızca abonelere özel hikayeler paylaşma seçeneği de mevcut ancak bunun için en az 30 aboneye sahip olmanız gerek. Bu gereksinimleri karşıladıktan sonra paralı abonelere özel hikayeler yayımlayabilirsiniz.

Twitch'e Instagram Benzeri 'Hikayeler' Geldi

Abonelere özel hikayeniz ile abonelere özel bir hediye paylaşmak, anket düzenleyerek sıradaki oynayacağınız oyunu seçmelerini sağlamak veya özel kamera arkası içerikleriniz paylaşmak gibi birçok imkanınız olacak. Bu arada, paylaştığınız hikayelere gelen etkileşimi de detaylı olarak takip edebileceksiniz. Hikaye geçmişinizi görüntülemek istiyorsanız İçerik Oluşturucu Modunda İçerik sekmesine tıklayın ve Tüm Hikayeleriniz‘i seçin.

Her biri için görüntüleme ve tepki sayıları da dahil olmak üzere, oluşturduğunuz her hikayenin bir listesini görebilirsiniz. Twitch hikayeler özelliğiyle ilgili tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.