Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitch, Yeni Bağış Kampanyası Özelliğini Tanıttı

Popüler yayın platformu Twitch, yayıncıların hayır kurumlarına bağış yapmasını sağlayacak yeni bir özellik duyurdu. Twitch Charity Beta olarak adlandırılan bu özellik, şu anda beta aşamasında.

Twitch, yayıncıların hayır kurumu bağışı amacıyla yayın oluşturmasına olanak tanıyan Twitch Charity Beta özelliğini duyurdu. Charity Beta, yayıncıların bağışları takip etmesine, aboneleri ve bitleri dönüştürmesine, aynı anda birden fazla bağış programı yönetmesine yardımcı olacak.

Yayıncılar, diledikleri kurumu seçebilecek ve içerik oluşturma panelinden bağış toplayabilecek. Yani yayıncıların tek yapması gereken bir hayır kurumunda karar kılıp, takipçilerine bunu yaymak. Tüm bu adımlar tamamlandıktan sonra, izleyicilere “Hayır Kuruluşuna Bağış Yap” düğmesi görünecek.

Twitch, Birkaç Hayır Kurumuyla Çoktan Anlaştı

Twitch

Hayır kurumuna bağış yap kısmına tıkladıktan sonra izleyiciler diledikleri miktarda katkıda bulunabilir. Yayın sırasında yapılan tüm bağışlar, otomatik olarak izlenebilecek. Tamamen yayıncının tercihine bağlı olan bu durum, gizlilik ilkelerini ede önemseyecek. Yayın sırasında toplanan tüm gelirler yayıncının PayPal Bağış Fonuna gidecek ve Twitch, bağışlardan veya vergi haklarından herhangi bir kesinti almayacak.

Paypal Bağış Fonu aynı zamanda bir hayır kurumu yayını oluşturmaya başlayan tüm yayıncılarla ilgilenecek ve yayıncının desteklemeye karar verdiği nedene yönelik tüm bağışları ve fonları doğru bir şekilde takip edecek. Twitch, bu özelliğe az sayıda hayır kurumuyla başlıyor ancak yakında daha fazlası eklenecek. Şu anda bir yardım yayını oluşturmanız için, platformdan beta onayı almanız gerekiyor. Bizce bu özellik, bağış yapabilecek kişileri sevdikleri yayıncılarla birleştirmesi açısından oldukça verimli olacak.

Sizce bu özellik sonucunda, yeterli bağış toplanabilir mi?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.