Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitch Yayıncılarına ‘Dr Disrespect’ Yasağı!

Dr Disrespect tarafından düzenlenen 100.000 dolarlık bir turnuva düzenlenecek ve Twitch yayıncıları, daha önce platformdan yasaklandığı için ünlü isimden bahsetmemek için bazı saçma kuralları takip etmek zorunda.

Full Squad Gaming’den Jake Lucky, etkinliğin organizatörü BoomTV tarafından şirket içinde yayınlanan bu Twitch topluluk kurallarının bir özetini paylaştı. Mesajda, “Kanalınızı, askıya alınmış bir kullanıcıyı bilerek öne çıkarmak veya reklamını yapmak için kullanmak yasaktır. Askıya alınan kullanıcıların yayınınızda görünebileceğini anlıyoruz ancak bunları yayınınızdan çıkarmak için iyi niyetli bir çaba göstermenizi bekliyoruz” açıklaması yapıldı.

Dr Disrespect Adeta Platformdan Silindi

Dr Disrespect
Ünlü isim 2020 yılında Twitch’ten yasaklanmıştı.

Twitch, Dr Disrespect’e dair yasakların bulunduğu mesajın sonunda ayrıca “birkaç yararlı ipucu” paylaştı. Daha önce de belirttiğimiz gibi bu, Suspension Evasion için Twitch topluluk yönergelerinin bir tür özeti:

 • Etkinliğe atıfta bulunmak için “Fortnite özellikli Hot Shot Duo Drop”u kullanın.
 • DrDisrespect yerine “Blockbuster video oyunu şampiyonu” gibi isimler kullanın.
 • DrDisrespect’in resimlerini, videolarını ve yayınlarını sergilemeyin ve gizleyin.
 • Oyunda DrDisrespect’i sessize alın.
 • Turnuva sayfasını yayınınızda göstermeye dikkat edin.

Dr Disrespect, Haziran 2020’de Twitch’ten yasaklandı ancak nedeni hala resmi olarak açıklanmadı. Buna karşılık, Dr Disrespect Twitch’e dava açtı. Sonunda davayı çözen isim, platforma geri dönme niyetinde olmadığını söyledi. DrDisrespect artık YouTube‘da yayın yapıyor ve ayrıca eski Call of Duty geliştiricileriyle bir AAA oyun stüdyosu kurdu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.