Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitch Yayıncıları Kullanıcıları Yayından Engelleyebilecek

Twitch, yayıncıların diledikleri kişiyi yayınından sonsuza dek engellemesine izin verecek yeni özelliğini duyurdu.

Twitch, yayıncıların yasaklı kullanıcıların yayınlarını izlemesini engelleyebileceği yeni bir özelliği duyurdu. Kıdemli Müdür Trevor Fisher, Twitch’in yama notlarında “Yasaklı sohbetçilerinizin artık yayınınızı izleyememesini seçebilirsiniz.” yazıyor ve özelliğin varsayılan olarak etkinleştirilmeyeceğini belirtiyor. Yeni engelleme özelliği önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma sunulacak ve bahsettiğim gibi yalnızca özelliği aktifleştirenler kullanabilecek.

Özellik şöyle çalışacak: Birini yasaklarsanız ve yasaklı kişi o sırada yayınınızı izliyorsa, videonuz aniden onun sayfasında kesilecek ve böylece yayınınızı izleme seçeneğini kaybedecek. Ardından çevrimdışı olup farklı bir zamanda yeniden yayın açsanız bile siz yasağı kaldırmayı seçene kadar engellenen kişi hiçbir videonuzu görüntüleyemeyecek.

Twitch Tacizlerin Önüne Geçmeye Çalışıyor

Twitch

Yayıncının veya moderatörün birini yasaklamasına bakılmaksızın iki yasaklamanın da sonuçları aynı olacak. Engellenen kişi hiçbir koşulda, engeli kaldırılana kadar yayınlarınızı izleyemez. Yeni özelliğin önemli bir sınırlaması var bu da yalnızca oturum açmış kullanıcılar için geçerli olması. Bir yayını görüntüleyen herkes, hesabında oturumu kapalıyken yayını izlemeye devam edebilir. Twitch, IP adreslerini engellemiyor bu da istisna oluşturmaya yetiyor.

Fisher, özellikle kadın yayıncılara cinsel tacizde bulunan çok sayıda kullanıcı olduğunu ve bu yeniliğin bazı sorunların önüne geçeceğini belirtti. Sorunu çözmeye yönelik diğer adımlar arasında tacize karşı tek düğmeli bir araç eklemek, raporlama ve temyiz sürecini geliştirmek, topluluk politikalarını yeniden yazmak ve derin sahtekarlıklara karşı daha güçlü bir duruş göstermek gibi unsurlar yer alıyor. Fisher, “Bunun, insanların bizden daha fazlasını yapmamızı istediği bir alan olduğunu biliyoruz ve her seferinde sorunun bir kısmını ortadan kaldırıyoruz.” dedi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.