Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitch Yayıncıları Artık Her Yerde Eş Zamanlı Yayın Açabilecek

Twitch yayıncıları artık Instagram ve Tiktok'un yanı sıra rakip platformlarda eş zamanlı yayın açabilecek.

Twitch artık kullanıcılarının rakip platformlarda aynı anda yayın yapmasına izin vereceğini duyurdu. Duyuru, yeni eşzamanlı yayın kurallarının kaldırıldığı sırada Las Vegas’taki TwitchCon’da yapıldı. Şirketin tek şarkı, diğer platformlarda da yayın yaparken “kullanıcı deneyiminden ödün verilmemesi” oldu.

Geçtiğimiz aylarda, Twitch yayıncılarının TikTok ve Instagram gibi sosyal medya uygulamalarında eş zamanlı yayın yapılmasına izin verilmişti. Artık Kick veya benzeri rakip platformlarda da eş zamanlı yayın yapılabilecek. Yalnızca, Amazon’un yayın platformu ile münhasırlık sözleşmesi olan yayıncılar bu ayrıcalıktan faydalanamayacak.

Twitch’ten Dikkat Çeken Hamleler

Twitch Yayıncıları Artık Her Yerde Eş Zamanlı Yayın Açabilecek

Bu hamle, birçok yayıncı ve izleyici şaşırttı ancak bunun bir sebebi var. Kick ve Rumble‘ın astronomik ücretler ile büyük yayıncıları kendisine bağlaması ve bazı büyük yayıncıların kendi istekleriyle YouTube’a geçmesi bu kararın arkasındaki tetikleyici unsur oldu. Sebep ne olursa olsun, içerik oluşturuculara hiçbir koşula bağlı olmaksızın ek gelir seçenekleri sunulması, herkese kazanç sağlayacak bir hamle.

Amazon’un sahibi olduğu yayın devi, hem kullanıcılarını hem de yatırımcılarını mutlu etmek için genel politikaları güncellemek için çok uzun zamandır süren bir çabaya girdi. Partnerlerin gelir modelini değiştiren, yayın araçlarına ek özellikler ekleyen ve izleyici yasaklamayı çok daha kolay hale getiren yeni kurallar ile güncellenen platform, son olarak Instagram ve Snapchat benzeri Hikayeler sistemini platforma entegre etti.

Platformun yeni kararı hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sevdiğiniz yayıncıları istediğiniz platformdan izleyebilecek olmaktan memnun musunuz? Yorumlarınızı aşağıya bekliyoruz!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.