Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitch, Yayıncılardan Alınan Komisyon Oranını Azaltacak

Son zamanlarda Twitch, en iyi yayıncılara ödeme şeklini değiştireceğini söyledi ve şirket, TwitchCon'daki tartışmalara yanıt verdi.

Bu yılki TwitchCon‘da şirketin bir temsilcisi, ödemelerin mevcut 70/30 oranından farklı olacağını söyleyerek tartışmalı gelir planına yanıt verdi. İçerik oluşturucuların kullanabileceği YouTube gibi alternatif yayın siteleri olsa da, Amazon’un sahip olduğu hizmet, şüphesiz dünyanın en popüler yayın hizmeti. Bu nedenle, şirketin ödeme planı özellikle eleştiri oklarının hedefinde kaldı.

Twitch, web sitesinde mesajların 30 saniye boyunca en üste sabitlenmesini sağlayan ve yayıncının daha iyi görme şansına sahip olmasını sağlayan son yükseltilmiş sohbet özelliği gibi değişiklikler yaptı. Bazı değişiklikler olumlu bir tepkiyle karşılandı ancak güncellemeler ve politika değişiklikleri de pek çok ağızda ekşi bir tat bıraktı.

Twitch’in Yeni Politikası Tüm Yayıncılar İçin Değil

Twitch

Son TwitchCon etkinliği, yayın platformundaki birçok kullanıcının endişe duyduğu yeni ödeme planını ele alma fırsatı verdi. San Diego’da gerçekleşen kongrede, şirketin para kazanma şefi Mike Minton, değişikliklerle ilgili tepkilere yanıt vererek, şirketin 70/30 bölünmesiyle devam etmesinin mümkün olmadığını söyledi.

Dünyanın en zengin şirketlerinden biri olan Amazon’un yayın sitesinin “bağımsız” bir işletme olarak çalışmasını beklediği gerçeğine değinmeden önce, uzun vadede basitçe “uygulanamaz” olduğunu söyledi.

Tartışma, Eylül ayında yayınlanan bir blog gönderisinden geldi. Twitch, özellikle 100.000 dolardan fazla kazanan içerik oluşturucular için gelirleri nasıl bölüşeceğini değiştireceğini duyurdu. Bu miktar kazanıldığında, site kazancı 70/30 yerine 50/50 bölecek ve yayıncıların çoğu muhtemelen bu eşiğin altında kalacak olsa da, önemli bir başlangıç diyebiliriz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.