Twitch, Yanlış Kullanımı Önlemek İçin TwitchCop İfadesini Kaldırdı

TwitchCop ifadesi Twitch'ten kaldırıldı.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Dünyanın en çok izlenen canlı yayın platforlarından biri olan Twitch, Amerika genelinde polis şiddetine ve ırkçılığa karşı devam protestolar nedeniyle TwitchCop emote’unu kaldırdı.

The Verge’ın haberine göre 2017 yılında Twitch kullanıcıları tarafından oylanarak seçilen TwitchCop ifadesi dün sessiz bir şekilde Twitch’den kaldırıldı. Twitch’in daha sonra konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Yanlış kullanımı önlemek” için kaldırıldığı söylendi. Bir Twitch sözcüsü, “Kötüye kullanımı önlemek için TwitchCop ifadesini proaktif olarak çekme kararı aldık. Platformumuzda ortaya çıkan davranışları ve dili ele aldığımızdan emin olmak için politikalarımızı sürekli olarak değerlendiriyoruz.” dedi.

Önbellek sürümünde hala görünmesine rağmen, ifade twitchemotes.com adresinde görünmüyor. Temsilci TwitchCop ifadesi dışında başka herhangi bir ifadenin kaldırılmadığını belirtti.

Bilmeyenleriniz için Twitch ifadeleri genellikle izleyiciler tarafından canlı akış yapan yayıncıların chatlerinde tepki vermek için kullanılan zararsız görüntülerdir ancak 2018 yılında Twitch kullanıcılarının KFC Bucket ifadesinin kullanımı nedeniyle ırkçı söylemlere yol açması sebebiyle platformdan kaldırmıştı. Ayrıca Trihard ifadesinin de ırkçı bir ifade için kullanıldığı gözlerden kaçmamıştır.

Twitch resmi Twitter hesabından ırkçılığın karşısında olduğunu belirten bir yazı paylaştı.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol