Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitch, Reklam Politikalarını Değiştireceğini Açıkladı

Yayın platformunun para kazanma konusunu nasıl ele aldığıyla ilgili bir yıl süren tartışmaların ardından Twitch, reklamları gösterme şeklini yenileyeceğini duyurdu.

Twitch, mevcut reklam uygulamalarının yayın platformuna zarar verdiği iddialarına yanıt olarak, izleyicilere daha iyi bir deneyim sunmak için reklamların nasıl değiştirilebileceğini araştırmaya başladı. Şirketin son kararları, kullanıcılar tarafından hoş karşılanmayan bir önceliklendirme olarak abonelikler lehine bir reklam modeli oldu.

Geçen yıl, popüler ve yetenekli yayıncıların YouTube’a kaptıran Twitch için zorlu geçti. İçerik oluşturucuları kaçıran bu özel sözleşmelere rağmen, çoğu kişi yayın platformunun “nefret baskınları” fenomeniyle başa çıkmak veya kumarı düzenlemek için çok fazla zaman ayırmak gibi sürekli bir dizi yanlış adım attığına inandıklarını açıkladı.

Twitch, İzleyicileri Reklama Boğacak

Twitch

Şirket, hem izleyicilerin hem de yayıncıların geniş bir kitlesi tarafından büyük beğeni toplayan bir politika değişikliği olan kumar oynamayı yasakladığında bile, toplanan neredeyse tüm iyi niyet önümüzdeki birkaç gün içinde bir kenara atıldı. Premium 70/30 gelir paylaşımının kaldırılacağı ve bunun yerine tüm sözleşmelerin 50/50 sunacağı ve içerik oluşturucuların platformda öne çıkma teşvikini ortadan kaldıracağı açıklandı.

Daha yakın zamanlarda, şirketin reklam teşvik programı, kendilerini çok fazla reklamla kanallarını öldürmeye etkili bir şekilde zorladığına inanan yayıncılardan tepki aldı. Tepki alan yeni reklam modeli ise şöyle:

Twitch’ten bir makale, “Aralık 2022’den itibaren, Değişken Görüntülü Reklamlar için bir güncelleme denemeleri yapıyoruz” diyerek reklam değişikliğine işaret etti. Şu anda, izleyicilerin izlemek istedikleri yayın ücretsiz olarak sunulmadan önce genellikle iki reklama kadar beklemeleri gerekecek ve o zaman bile sonraki bir saat içinde yine reklam gösterilecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.