Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitch Paylaşım Modu Kaldırılıyor

Popüler canlı yayın platformu Twitch, uzun süredir kullanımda olan Paylaşım Modu'nu kaldırma kararı aldı.

Genellikle kazandığı yeni özelliklerle haberlerimize konu alan Twitch, bu kez kaldırma kararı aldığı bir özellikle gündemde. Tüm yayıncılara, bir başka kanala ait canlı yayını, sohbeti değiştirmeye gerek kalmadan kendi kanal sayfasında paylaşma imkanı tanıyan Paylaşım Modu, 3 Ekim’de kaldırılacak. Bu tarihten sonra “/host” sohbet komutu ve Yayın Yöneticisindeki “Kanal paylaş” hızlı eylemi kullanılamayacak. Ayrıca, “Otomatik Paylaşım” özelliği de kanal ayarlarınızda “Önerilen Kanallar” adını alacak.

Güncellenen yardım sayfasında özelliğin kullanımdan kaldırılma kararının ardında yatan nedenin, izleyicilerin beklentilerini karşılayamaması olduğunu belirten Twitch, izleyicinin yayıncı ile canlı olarak etkileşim kurmak istediğini, ancak Paylaşım Modu’nun buna imkan vermediğini söyledi. İzleyicinin yayıncı ile etkileşimini engellendiğinde aynı zamanda o yayıncının büyüme potansiyelinin de sekteye uğradığını vurgulayan platform, bu durumun yayıncının yeni izleyicilerle bağ kuramamasına yol açtığını aktardı.

Paylaşım Modu, 3 Ekim’de Twitch’ten Kaldırılıyor

twitch paylaşım modu

Twitch Paylaşım Modu, yayıncıların çevrimdışı iken izleyicilerine izleyecek başka bir yayın sunabilmeleri amacıyla 2014 yılında devreye alınmıştı. Söz konusu özellik, izleyicilerin genellikle takip ettikleri kişilerle ortak noktaları olabilecek yeni yayıncıları keşfetmelerinin etkili bir yoluydu. Twitch, Paylaşım Modu kaldırıldıktan sonra diğer yayıncıların büyümesini desteklemek için ne yapılabileceği sorusuna da cevap verdi.

Kullanıcıların, “/shoutout [kanal adı]” komutunu kullanarak sohbetlerinde ilgili kanalı takip butonunu paylaşabileceklerini belirten canlı yayın platformu, aynı zamanda yayınınız bittiğinde izleyicilerinizi desteklediğiniz kanala gönderme ve ilgili kanalı önerme tavsiyesinde bulundu. Platform kısa bir süre önce Twitch Partner Programı’ndaki yayıncıların YouTube ve Facebook gibi rakip platformlarda yayın yapmalarına izin vereceğini duyurmuştu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.