Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitch Kumar Sitelerinin Reklamını Yapmayı Yasakladı

Twitch'te artan kumar reklamları ve yayınları konusunda platform, adım atmaya başladı. Şirket yeni politikalarını ekimde güncelleyeceğini bildirdi.

Twitch, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre kumarla ilgili politikalarını 18 Ekim’de güncelleyecek. Platform tarafından yapılan açıklamada, “ABD’de ve tüketici koruması sağlayan diğer yargı bölgelerinde lisanslı olmayan slot, rulet veya zar oyunları içeren kumar sitelerinin reklamını yasaklamak için 18 Ekim’de bir politika güncellemesi yapacağız.” yazıyor.

Bu siteler, Twitch‘in politikası yürürlüğe girdikçe artacak. Yayınlanan açıklamada spor bahisleri, fantezi sporları ve pokere odaklanan web sitelerine izin verilmeye devam edileceği belirtildi. Bu yeni politika güncellemesi Pokimane, HasanAbi ve Asmongold gibi popüler içerik yaratıcılarının, şirketi platformdaki kumar içeriklerini yasaklamaya çağırmasının ardından geldi.

Twitch Yayıncıları Bile Kumar İçin Para Topluyor

Twitch

#TwitchStopGambling hashtag’i bu haftanın başlarında Twitter’da trend olmaya başladı. Önde gelen bir yayıncı olan Sliker’ın, meslektaşları tarafından tahmin edildiği üzere izleyicilerini ve diğer yayıncıları 200.000 doların üzerinde dolandırdığı haberi ortaya çıktı. Valorant ve Counter-Strike: Global Offensive oynamalarıyla tanınan yayıncı, bir canlı yayınında izleyici bağışlarını kötüye kullandığını ve bunları bir kumar bağımlılığını finanse etmek için kullandığını itiraf etti.

Platformun kumarla mücadele için halihazırda bazı önlemleri var. 2021’de platform, yayıncıların slot, rulet veya zar oyunları içeren sitelere yönlendirme bağlantılarını paylaşmasını engellemeye çalışmak için politikalarını güncelledi. Ancak bu, kumarın platform genelinde yayılmasını durdurmadı. Bloomberg’den bir rapora göre, kumar siteleri çevrimiçi kumar oynamak için Twitch platformunu oldukça fazla kullanıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.