Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitch Kalkan Modu Nedir, Nasıl Etkinleştirilir?

Kalkan Modu ile Twitch'te kendinizi koruyabilirsiniz. Peki bu yeni özelliği nasıl açıyoruz?

Twitch Kalkan Modu isimli yeni özelliği ile yayıncılar rahat bir nefes alacak. Şirket, kullanıcılarını platformda oluşan nefret baskınlarından korumak için Kalkan Modu’nu tanıttı. Yeni özellik, yayıncıların ve moderatörlerin, izleyicilerin tacizini önlemeye yardımcı olmak için yayınları sırasında güvenlik ayarlarını uygulamasına olanak tanıyacak.

Bu ayarları istediğiniz kadar güçlü olacak şekilde yapılandırabileceğiniz gibi, yayınınıza yalnızca belirli kişilerin yorum yapmasını sağlayabileceksiniz. Twitch Kalkan Modu’nu etkinleştirmek hiç zor değil ve istediğiniz zaman da kapatabileceksiniz. Kolay uygulama ile nefret baskınlarının kontrolden çıkmasını önleme yeteneği ile bu yeni özellik, her Twitch yayıncısının araç setinin vazgeçilmezi olmalı.

Twitch Kalkan Modu Nasıl Açılır?

Twitch Kalkan Modu

Açtığınız yayın sırasında Kalkan Modunu etkinleştirmek için önceden aktif etmeniz gerek. Kalkan Modunu Kanal Menünüzden, Yayın Yöneticinizden veya moderatör sayfasından da etkinleştirebilirsiniz.

  • Twitch Kalkan Modunu etkinleştirmek için bir sohbete gidin ve “/shield” yazın. Hemen etkisini gösterecek ve yayınınız korunmaya başlayacak. Arzu ettiğiniz güvenlik ayarlarını size vermesi için Kalkan Modunun ayarlarını da yapılandırabilirsiniz.

Beklenmedik bir nefret baskını sırasında güvenlik ayarlarının güçlendirilmesi gerekebileceği ihtimaline karşı, bu ayarları yayın sırasında da değiştirebilirsiniz.

Kalkan Modunu istediğiniz zaman kapatmak için, Kalkan Modunu devre dışı bırakmak için “/shieldoff” yazabilirsiniz. Sohbette Kalkan Modunun etkin olduğunu gösteren mor pencereyi de seçebilirsiniz.

Son olarak, “Aç” düğmesinin yanında Kalkan Modunu kapatma seçeneği de olacak. Kalkan Modu, yayıncının meşgul olması durumunda bir moderatör tarafından da devre dışı bırakılabilecek.

Twitch Kalkan Modu Ayarları Neler?

Twitch Kalkan Modu

Kalkan Modu ile cümleleri toplu olarak yasaklayabilir ve sadece belirli bir süre sizinle birlikte olan izleyicilerin sohbet etmesine izin verebilirsiniz. Ayrıca ilk kez sohbet edenleri engelleyebilir veya sohbetinizde kelimeler ve/veya ifadeler isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz.

Seçenekleri test etmek ve sizin için neyin işe yaradığını görmek için biraz zaman ayırmalısınız. Çok fazla nefret baskını yaşarsanız daha sıkı ayarlar kullanabilirsiniz ancak yaklaşan herhangi bir sorun görmüyorsanız Kalkan Modunu da devre dışı bırakabilirsiniz.

Artık Kalkan Modunu nasıl açıp kapatacağınızı bildiğinize göre, bu kararı kendiniz verebilirsiniz veya moderatörlerinizin size yardım etmesini sağlayabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.