Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitch, Deneyimi Kökten Değiştirecek Bir Düzene Geçiyor!

Popüler yayın uygulaması Twitch, büyük bir içerik değişikliği yapacak. Otomatik oynatma, arayüz yenileme ve içerik erişimi gibi birçok konuda değişiklik yapılacak.

Twitch, şu anda test aşamasında olmasına rağmen site düzenindeki en büyük değişikliklerinden birini sundu. Sitenin çekirdek tasarımı çok değişmemesine rağmen site yıllar içinde çeşitli kullanıcı arayüzlerine sahip oldu. Yeni düzen, izleyiciler ve yayıncılar arasında oldukça merak konusu oldu. İlk olarak kategori düzeni değiştirildi.

Yayınlarını izlemekle ilgilendiğiniz bir oyuna veya konuya tıkladığınızda, site sizi izleyici sayısına göre sıralanmış mevcut tüm canlı yayınların olduğu bir yere yönlendirirdi. Artık bunun yerine, izlediğiniz bir yayın sırasında aynı konuya sahip diğer yayınlar alt tarafta çizgi şeklinde sıralanacak. Platformun en büyük sorunlarından biri videoların otomatik oynatılmasıydı.

Twitch Yeniliklerini Beğenmeyenler Oldu

Twitch

Twitch bu sistemi tam olarak kaldırmasa da izleyicilerin dilerlerse daha seçici olabilmek için, yeni kategorilere url’nin sonuna /list ekleyebileceğini belirtti. Twitch’e girdiğinde rastgele bir yayına atılmaktan rahatsız olan birçok kullanıcı var. Bundan dolayı ilgilendikleri diğer kategorileri bulmakta zorlandığını belirten kişiler, ana sayfadan kaçtıklarını söyledi. Değişiklikten şikayet edenler elbette oldu. Hatta platforma çöp kutusu diyenler bile var.

Ancak diğer tepkiler oldukça olumlu oldu. İçerik oluşturucuların daha erişilebilir olması, yayıncıları memnun etti. Twitch‘in bunu dolar için yaptığı söylentileri de dönüyor. Yani platform, reklamları otomatik olarak sunmak için videoları otomatik olarak oynatıyor.

Her iki durumda da, yakında kullanıcılar için oldukça tatmin edici bir yayın listesi gelecek. Platform, artık basit bir siteden ziyade kültürün bir parçası oldu. Bu yüzden bu konuda başarısız olacağını düşünmüyorum.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.