Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitch, Cinsel İçerik Politikasını Bir Kez Daha Güncelledi

Twitch, daha yeni güncellediği cinsel içerik politikalarından bazılarını yeniden güncelleyerek geri adım attı.

Twitch, dün duyurduğu cinsel içerik politikasındaki bazı değişiklikleri geri aldı. Güncelleme, platformdaki sanatçıları yatıştırmak amacıyla kurgusal çıplaklık da dahil olmak üzere önceden yasaklanmış belirli içeriğe izin verdi. Ancak değişikliğin ardından “Sanat kanalları” olarak anılan kanalların neredeyse tümü, bir anda müstehcen sanatla doldu.

Bu durumu tahmin edemeyen ve sonuçtan memnun kalmayan Twitch, bu özel değişikliği geri aldı. Platform, yapay zeka kullanımı nedeniyle çıplaklığın dijital tasvirlerinde zorluk yaşandığını kabul etti. Şirket, “Dolayısıyla bugünden itibaren sanatsal çıplaklık değişikliklerini geri alıyoruz. İleriye dönük olarak, gerçek veya kurgusal çıplaklık tasvirlerine, araç ne olursa olsun, platformda izin verilmeyecektir.” ifadelerini kullandı.

Twitch Cinsel İçerik Politikasında Geri Adım Attı

Şirket, yeni bir blog gönderisinde, “Ayrıca güncellenen politika kapsamında çok sayıda yeni içeriğe izin veriliyordu. Oluşturulan içeriğin çoğu topluluğun kaygısıyla karşılandı. Bunlar bizim de paylaştığımız kaygılar oldu. Düşündükten sonra bu değişiklikte çok ileri gittiğimize karar verdik.” diyerek yeni kural değişikliklerinin sebebini de detaylı olarak açıkladı.

Twitch, Cinsel İçerik Politikasını Bir Kez Daha Güncelledi

Bu kısıtlama yetişkinlere yönelik olarak derecelendirilen oyunlar için geçerli olmayacak. Güncellenen cinsel içerik politikasının geri kalanı hâlâ geçerli. Ayrıntılar aşağıda:

 • Tamamen giyinikken bile kasıtlı olarak “göğüsleri, kalçaları veya pelvik bölgeyi” vurgulayan içerik serbest.
 • Cinsiyete bakılmaksızın kurgulanmış (çizimli, canlandırılmış veya şekillendirilmiş) tamamen açıkta kalan kadın göğüsleri ve/veya cinsel organları veya kalçaları serbest.
 • Cinsiyete bakılmaksızın kurgulanmış (çizim, animasyon veya heykel) cinsel vücut parçalarına odaklanan içeriklere (çıplak figür çizimi gibi) Cinsel Temalar Etiketi ile serbest.
 • Kurgusallaştırılmış cinsel eylemler veya mastürbasyon hâlâ yasak.
 • Kıyafet gereklilikleri karşılandığı sürece cinsiyete bakılmaksızın kadın göğüsleri ve/veya kalçaları üzerine vücut yazısı serbest.
 • Striptiz hareketleri gibi soyunma veya soyunma hareketlerini içeren erotik danslar serbest.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.