Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitch, Büyük Kesintinin Ardından Yeniden Devrede

Dünyanın en popüler canlı yayın platformu Twitch, global çapta büyük bir kesinti yaşadı. Erişime sorununa yol açan sorunlar şu an itibarıyla çözülmüş görünüyor. Detaylar haberimizde.

Günümüzün en popüler canlı yayın platformu olan Twitch, 2023 yılına talihsiz bir başlangıç yaptı. Dün akşam saatlerinde Türkiye’deki kullanıcıları da etkileyen büyük bir kesinti meydana geldi. Erişim sorununun yaşandığı saatlerde tüm hesaplar “bir hata oluştu” mesajıyla birlikte boş sayfa olarak gösterildi. Bu da, yayıncılarının hesaplarının silinmiş gibi görünmesine neden oldu.

Downdedector‘e baktığımızda rapor hacminin 3 Aralık TSİ 21:30 sıralarında zirveye ulaştığını görüyoruz. Söz konusu saat itibarıyla 1.300’den fazla sorun bildirimi yapıldı. Kullanıcıların en fazla internet sitesi, uygulama ve sunucu tarafında problem yaşadıkları bildirildi. Platforma girdiklerinde boş sayfalarla karşılaşan kullanıcılar, Twitch çöktü mü diye merak etmeye başladı.

Twitch Erişim Sorunlarını Kısa Sürede Giderdi

twitch çöktü mü

Global çaplı kesinti, masaüstü ve mobil platformları etkiledi. Twitter’daki Twitch Support hesabı, kısa süre sonra sorunları kabul etti ve çözüm için çalıştıklarını aktardı. Şirket, kesinti sırasında sohbet, oturum açma, yayın, hesap sayfaları ve arama gibi bölümlerinde aksaklıklar ortaya çıkabileceği uyarısında bulundu. Twitch Status sayfası, bu haber yazıldığı esnada tüm sorunların giderildiğini gösteriyor.

Platforma şu anda hem masaüstü hem de mobil üzerinden erişmek mümkün. Dünkü kesintiye neyin sebep olduğu konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı. Fakat sorunun bugün itibarıyla tamamen çözüldüğünü doğrulayabiliriz. Peki, Twitch erişim sorunu sizi de etkiledi mi? En çok hangi aksaklıklarla karşılaştınız? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.