Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitch 2021 Yılında Rekor Büyüme Yaşadı!

İnternetin önde gelen canlı yayın web sitesi Twitch'in başarısını durduracak bir şey yok gibi görünüyor. 2021 yılında hizmet inanılmaz bir artış yaşadı.

Amazon’un sahibi olduğu canlı yayın platformu Twitch, 2021 yılı boyunca bir önceki yıla kıyasla görüntüleme rakamlarında yüzde 45’lik büyük bir artış yaşadı. Diğer bir deyişle, Twitch’te bu sene 24 milyar saat daha fazla yayın izlendi.

Rainmaker.gg’deki verilere göre bir milyar saatin üzerinde izlenme elde eden üç oyun var: Rockstar’ın en çok sevilen serisi GTA 5 (2.1 milyar saat), Riot Games’in fenomen MMO’su League of Legends (1.8 milyar saat) ve Epic Games’in battle royale oyunu Fortnite (1 milyar saat).

Twitch Bu Yıl Yüzde 45 Büyüdü!

Twitch

Canlı yayın izleme sitesinde izlenme sayısındaki yüzde 45’lik artış; sunumlar, turnuvalar, TV şovları ve yeniden akışlar dahil olmak üzere tüm akış biçimlerini içeriyor. Netflix gibi çevrimiçi dizi ve film izleme platformları, YouTube gibi video paylaşım siteleri ve Twitch ve Facebook Gaming gibi 5,3 milyar saate ulaşan canlı akış platformları ile her geçen yıl “TV kanallarında gezinmek” daha eski bir kavram haline geliyor.

Bununla beraber canlı yayın izleme sitesi, kullanıcılarının çok sayıda ırkçı, homofobik ve transfobik saldırıdan korumak dolayı incelemeye tabi tutulduğunu da hatırlatmakta fayda var. Nefret baskınları, izleyiciler ve botlar tarafından gerçekleştirilen planlı ve hedefli saldırılar da sitede olmuyor değil. Peki siz bu rekor büyüme hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.