Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Türünün Tek Örneği: CS 2 Silah Skini 1 Milyon Dolardan Fazla Paraya Satıldı!

Factory New StatTrak AK-47 Case Hardened kaplaması, yaklaşık 1,5 milyon dolara satılarak Counter Strike 2 tarihine geçti.

Akıl almaz paraların döndüğü bir oyun için ekonomiye sahip olan Counter Strike 2, pahalı silah kaplamalarıyla gündeme gelmeye devam ediyor. Dot Esports‘un haberine göre CS tarihindeki en büyük halka açık işlemlerden biri, yedi haneli bir meblağ karşılığında satılan benzersiz bir AK-47 skini ile gerçekleştirildi.

Oyundaki silah kaplamalarına olan meraklarıyla bilinen roflm0nster ve zipeL tarafından gerçekleştirilen satın alma işlemi 5 Haziran’da yapıldı. Factory New StatTrak AK-47 Case Hardened kaplaması, ocak ayında ilk kez paylaşıldığında 2 milyon dolara yakın bir fiyatla satılacaktı. Ne var ki bu meblağ, ilgilenen birkaç potansiyel alıcıya rağmen yavaş yavaş düştü.

AK-47 Skini, Yedi Haneli Bir Meblağ Karşılığında Satıldı

Resmi rakam paylaşılmamakla birlikte, gerçekleşen satın alma işleminin 1 ila 1,5 milyon dolar arasında olduğu tahmin ediliyor. Rekor satışa sahne olan AK-47 skini, sadece Factory New StatTrak Case Hardened değil aynı zamanda üst tarafında anodize altın veya gümüş yerine metalik mavi ile kaplandığı ultra nadir 661 desenine de sahip.

cs 2 skini ak-47

“Mavi mücevher” olarak bilinen tam mavi bir silah veya bıçağı oyunda bulmak oldukça zor, çünkü silahın maksimum mavi miktarı için desen üzerinde tam noktaya denk gelme olasılığı epey düşük. Aynı şekilde kasa açarak veya takas yoluyla elde etme şansı da neredeyse imkansız. Öte yandan bu tür nadir ve çok pahalı kaplamaların Steam Topluluk Pazarı‘nda bulunmadığını belirtelim.

Potansiyel alıcılar, adil bir fiyat üzerinde pazarlık yapma konusunda yardımcı olmak için genellikle aracılar ve trade dünyasının saygın isimlerine başvuruyorlar. Satış işlemleri ise kripto para üzerinden gerçekleşiyor. Valve, 2023 yılında sadece Counter Strike 2‘deki kasa anahtarlarının satışından 359,6 milyon dolar gelir elde etmişti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.