Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Türkiye’nin Katıldığı PUBG Nations Cup 2023’te Şampiyon Belli Oldu

Türkiye'nin de mücadele ettiği PUBG Nations Cup 2023’ün şampiyonu, ev sahibi Güney Kore oldu. Giyeol "seoul" Cho, toplamda 34 kill ve 7.208 hasarla turnuvanın MVP’si oldu.

Güney Kore’nin Seul kentinde yer alan Sangam afreeca Colosseum’da gerçekleşen PUBG Nations Cup 2023’ün şampiyonu, 15 ülkeyi yenerek kupayı kaldırmaya hak kazanan ev sahibi Güney Kore oldu. Ekip, karşılaşmayı sekiz kez ilk üçte bitirip 3 Çorba Parası ve toplam 172 puanla zirvede tamamlayarak üç gün boyunca kıran kırana süren PNC 2023 mücadelesinin sonunda 100 bin doların sahibi oldu.

Takım ayrıca Pick’em Challenge bağışlarından da ekstra ödül almaya hak kazandı. Giyeol “seoul” Cho, toplamda 34 kill ve 7.208 hasarla turnuvanın MVP’si oldu. PNC 2023’te toplamda 16 ülke ve 64 oyuncu yer aldı. Geçtiğimiz yılın şampiyonu Birleşik Krallık, ikinci sırada yer alırken, onları Vietnam ve Arjantin takip etti. Diğer EMEA takımları Danimarka yarışmayı 6’ncı, Almanya 8’inci ve Türkiye ise 9’uncu sırada bitirdi.

Güney Kore, PUBG Nations Cup’ta Zafere Ulaştı

PUBG Nations Cup 2023 sampiyon

PNC 2023, kill puanları ile sıralama puanlarını birleştiren “puan kuralı”na dayalı bir turnuvaydı. Etkinlik boyunca günde altı maç yapıldı ve Erangel, Miramar, Taego ve ayrıca global PUBG Esports etkinliklerinde ilk kez yer alan Vikendi haritasında oynanan toplam 18 maç gerçekleşti. Güney Kore ekibi, 11. Maçın sonunda lider konuma yükseldi ve bu pozisyonu bitiş çizgisine kadar sürdürmeyi başararak PNC 2023’ün şampiyonu kim olacak sorusuyla ilgili hiçbir spekülasyona yer bırakmadı.

Birleşik Krallık ekibi ikinci günü 12. sırada tamamlamasına rağmen turnuvanın son gününde dikkat çekici bir geri dönüş performansı sergileyerek 10 sıra yükseldi ve hatta Vietnam’ı bile geride bırakarak turnuva sonunda ikinci sırayı aldı. Etkinliğin son gününde Krafton, PUBG Battlegrounds‘un 10. haritasının ön tanıtım fragmanını paylaştı. Şirket, yeni haritayla ilgili daha fazla detayı ilerleyen günlerde paylaşmayı planlıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.