Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Türkiye’deki Epic Games İçerik Üreticisi Hesapları Kapanıyor

Rusya'nın ardından Türkiye de Epic Games İçerik Üreticilerini Destekleme Programı'ndan çıkarıldı. Hesaplar, 15 Ağustos 2023 tarihinde devre dışı bırakılacak.

Epic Games, Türkiye’de yaşayanların artık İçerik Üreticilerini Destekleme Programı‘na katılmasına izin verilmeyeceğini açıkladı. Ülkemizdeki içerik üreticilerinin içerik üreticisi hesapları ve kodları 15 Ağustos 2023 tarihinde devre dışı bırakılacak, ancak şirket, kodların ikinci bir duyuruya kadar saklı tutulacağını belirtti.

Programa katılmak için YouTube ve Twitch’te 1.000’den fazla takipçiye sahip olmak ve Hyperwallet olarak belirlenen ödeme platformunu kullanarak ödeme alabilecek durumda olmak gibi kriterlerin karşılanması gerekiyordu. Söz konusu servis PayPal ile entegre çalışıyor. İnternet üzerinden hizmet veren online ödeme sistemi, 2016 yılında Türkiye’de yasaklanmıştı.

Türkiye’deki İçerik Üreticileri Son Bir Ödeme Alacak

İçerik Üreticilerini Destekleme Programı’na kayıt olan kullanıcılara gönderilen mail’de şu ifadeler yer aldı:

“Kayıtlarımıza göre Türkiye’de ikamet ediyorsun. Yaşadığın bölgede şu anda üçüncü taraf bir ödeme sağlayıcısıyla uzun vadeli çalışmadığımız için Türkiye’de ikamet eden İçerik Üreticilerine artık ne yazık ki İçerik Üreticilerini Destekleme Programına katılım hakkı sunamıyoruz. Bu nedenle İçerik Üreticilerini Destekleme hesabın 15 Ağustos 2023 tarihinde devre dışı bırakılacak. 15 Ağustos’a kadar alışverişler ve kod alımlarında 100 ABD Doları veya üzerinde bir tutar kazandıysan bu tutar için tarafına son bir ödeme göndereceğiz. 15 Ağustos’a kadar program hesabınla bağlantılı alışverişler veya kodla alımların toplam tutarı 100 ABD Doları’nın altında kalıyorsa tüm tutarların sıfırlanacak ve ödeme almayacaksın”

epic games Içerik Üreticilerini Destekleme Programi

Yukarıdaki mesajda da belirtildiği üzere program dahilinde payınızı alabilmek için 100 dolar sınırını aşmış olmanız gerekiyor. Ayrıca Epic Games, içerik üreticisi kodunuzu başkası almasın diye ikinci bir duyuruya kadar saklı tutacak. Şirket, Türkiye için uzun vadeli bir ödeme sağlayıcısı bulma çalışmalarının devam ettiğini ve programı bölgede yeniden açtığı takdirde bilgilendirme yapacağını belirtti.

Daha önce Rusya’daki İçerik Üreticileri Destekleme hesapları kapatılmıştı. Şimdi ise Türkiye’de kayıtlı olan hesaplar devre dışı bırakılacak. Son tarih 15 Ağustos. Konuya ilişkin daha fazla bilgiye Epic Games’in resmi web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.