Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Türkiye’de En Çok Oynanan 10 MMORPG Oyunu Açıklandı

2021 yılının ilk iki ayında PC platformunda en çok oynanan 10 MMORPG oyunu açıklandı. Listenin birinci sırasında Pearl Abyss tarafından geliştirilen Black Desert Online bulunuyor.

Türkiye’nin en büyük dijital oyun mağazalarından Oyunfor, 2021’in ilk aylarında PC platformunda en çok oynanan 10 MMORPG oyununu açıkladı. Paylaşılan verilere göre 2021 yılının ocak ve şubat aylarında en çok oynanan MMORPG oyunu Black Desert Online oldu.

Oyunfor Genel Müdürü Mehmet Dumanoğlu’na göre, Güney Koreli Pearl Abyss tarafından geliştirilen ve 2014 yılında piyasaya sürülen oyun, ileriki dönemde yayınlanacak yeni güncellemelerle Türkiye’deki aktif oyuncu sayısını daha da artırabilir.

MMORPG oyunu Black Desert Online

Listenin ikinci sırasında ise, Blizzard Entertainment tarafından 2004 yılında piyasaya sürülen ve yıllar boyunca en çok oynanan oyunlardan biri olmayı başaran World of Warcraft (WoW) yer alıyor.

Yayınlanmalarının üstünden 15 yıldan fazla bir süre geçmiş olmasına karşın Metin2 ve Knight Online gibi oyunların ise 2021 yılının ilk aylarında en fazla oynanan üçüncü ve dördüncü MMORPG oyunu olduklarını görüyoruz.

MMORPG oyunu metin2

Gelen yeni sunucular ile birlikte aktif oyuncu sayısını artırmaya devam eden efsanevi MMORPG oyunu Metin2, geçtiğimiz günlerde yayınlanan yeni içerik güncellemesi Curse of the Serpent Queen ile oyunculara pek çok yenilik sunmuştu.

Listenin geri kalanına baktığımızda beşinci sırada Silkroad Online, altıncı sırada Blade and Soul ve yedinci sırada Cabal Online oyunlarını görüyoruz. Son üç basamağı ise sırasıyla The Elder Scrolls Online, Albion Online ve Final Fantasy XIV Online oluşturuyor.

2021’in ocak-şubat aylarında en çok oynanan 10 MMORPG oyunu:

 1. Black Desert Online
 2. World of Warcraft: Shadowlands
 3. Metin2
 4. Knight Online
 5. Silkroad Online
 6. Blade and Soul
 7. Cabal Online
 8. The Elder Scrolls Online
 9. Albion Online
 10. Final Fantasy XIV Online

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.