Türkiye’de En Çok Aboneye Sahip Video Platformları Açıklandı

Ülkemizde kullanımda olan video yayın platformlarının detayları ortaya çıktı. İşte ülkemizde en çok aboneye sahip platformlar.

Türkiye’de kullanımda olan video yayın platformlarının pazar payları belli oldu. 2020’nin son çeyreğini kapsayan araştırmaya göre, ülkemizde en yüksek pazar payına sahip olan hizmet yüzde 44 ile BluTV oldu.  Netflix ve Amazon Prime Video kullanıcı kazanırken, diğer yayın platformları yüzde 4 oranında kullanıcı kaybetti.

Video yayın hizmetlerini bir araya getiren JustWatch, Türkiye’de kullanıcıların alışkanlarını gösteren yeni bir çalışma yaptı. Sadece 2020’nin son çeyreğini içeren bu araştırma ülkemizdeki en popüler dijital yayın hizmetinin BluTV olduğunu gösterdi. Daha önce aynı şirket tarafından yapılan araştırma yine benzer bir sonuç göstermişti.

Ülkemizdeki En Popüler Hizmet BluTV Olmaya Devam Ediyor

En Cok Aboneye Sahip Platformlar

Yapılan araştırmaya göre en popüler hizmet olan BluTV‘yi yüzde 25’lik pazar payı ile Netflix takip ediyor. Bu iki platformun ardından ise yüzde 18’lik pazar payı ile Amazon Prime Video geliyor.

Yapılan araştırma sonucunda Netflix ve BluTV yüzde 1 kullanıcı kazanırken, Amazon Prime Video yüzde 2 kullanıcı kazanmayı başarmış. Peki, siz hangi video yayın platformlarını kullanıyorsunuz? Yorumlarda bizler ile paylaşmayı unutmayın.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol