Türkiye’de Çalışanların Yüzde 95’i Mobil Oyun Oynuyor!

Türkiye'de çalışanlar mobil oyunlara oldukça ilgi gösteriyor.

Oyunların günlük hayatımızdaki önemi her geçen gün artmaya devam ediyor. Tabii bu durumda ülkemizde nasibini alıyor.

Yapılan araştırmalara göre ülkemizde çalışanların yüzde 95’i aktif olarak mobil oyun oynuyormuş. Tabletlerde de yüzde 14’lük bir oran bulunurken bu rakamın her geçen gün arttığı belirtiliyor. Ajans Press tarafından incelemeye alınan ülkemiz çalışanlarının oyun oynama oranları oldukça ilgi çekici görünüyor. Yapılan açıklamaya göre ülkemizde çalışanların yüzde 95’i akıllı cihazlarında oyun oynuyormuş. Buna ek olarak çalışan kesimin yarısı günlük oyunlarda boy gösteriyormuş. İncelemeye göre en çok oynanan saatler de 20:00 – 23:00 arasıymış.

Nielsen&AdColony ve Ajans Press ortak araştırmasına göre mobil cihazlarda en çok oynanan oyunların başında puzzle oyunları geliyormuş. Çalışan kesimin oynama sıklığını da duyuran inceleme ekibi bu oranı da yüzde 47 olarak duyurdu. Haftada birkaç kez oyun oynayanlar ise yüzde 41 gibi bir orana sahip olarak duyuruldu. Araştırmalara göre en çok tercih edilen oyunların ilk sırasında yüzde 36 ile puzzle oyunları yer alıyormuş. İkinci sırada yüzde 23 masa oyunları, üçüncü sırada yüzde 13 ile kağıt oyunları, dördüncü sırada yüzde 7 ile bilgi oyunları, beşinci sırada yüzde 5 ile strateji oyunları yer alıyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol