Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Türkiye ve Azerbaycan’dan Espor Ortaklığı

Türkiye Espor Federasyonu ile Azerbaycan Espor Federasyonu arasında iki ülkenin bu alanda yapacağı iş birlikleri adına bir protokol imzalandı.

Türkiye Espor Federasyonu’nun ev sahipliğinde 31 Mayıs – 1 Haziran tarihleri arasında Maslak ESA’da TESFED Espor Şöleni düzenlendi. İki gün boyunca süren etkinliğin ilk gününde gerçekleşen panelde, TESFED stratejileri, 2018 yılından bu yana yürütülen faaliyetler, hayata geçirilen projelerin yanı sıra; TESFED talimatları kapsamında kulüpler ve organizatörler, talimatlar hakkında bilgilendirildi.

Panelde hukuksal ve mali konular ile Espor Milli Takımı’nın faaliyet durumu ele alınırken, TESFED ile Azerbaycan Espor Federasyonu arasında bir protokol de imzalandı. Yapılan protokol sonucunda, iki ülke arasında esporun yaygınlaşması adına yapılacak iş birlikleri ve destekleyici projeler, önümüzdeki dönem hayata geçirilmesi planlanıyor.

Espor Şöleni’nde Azerbaycan ile Protokol İmzalandı

TESFED Espor Şöleni’nin ikinci gününde ise çeşitli etkinlik ve gösteri maçları ile espor tutkunları bir araya geldi. Papara SUP ile Fire Flux arasında oynanan Valorant maçının yanı sıra Eternal Fire oyuncularından oluşan Team Xantares ile Team Woxic arasında da CS2 gösteri maçı düzenlendi. Etkinlikte konuşan TESFED Başkanı Alper Afşin Özdemir, Türkiye’de esporun yaygınlaşması ve dünyada iyi bir konuma gelmesi adına üzerlerine düşen her türlü görevi yerine getirmeye çalıştıklarını belirtti.

türkiye azerbaycan espor

Özdemir, “Düzenlediğimiz etkinliğimizde, ilk gün federasyonumuzun paydaşları ile esporun geleceğini tartıştık. Önümüzdeki yıllarda hayata geçireceğimiz projelerin yanı sıra, kardeş ülke Azerbaycan Espor Federasyonu ile de bir protokole imza attık. İki ülkenin espor alanında yapacağı etkinlikler ve iş birlikleri adına da büyük bir heyecan duyuyoruz” dedi.

Azerbaycan’ın espor sahnesinde yükselen yıldızı Good Game Club, 1-2-3 Mart tarihleri arasında Endonezya’da düzenlenen 5 bölge ve 10 bölge takımının katıldığı PointBlank International Championship‘te zirveye ulaşmıştı. Uzun ve meşakkatli bir yolculuğun sonunda bu başarıyı elde eden takım, hem kendileri hem de Azerbaycan esporu açısından tarihi bir ana imza atmıştı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.