Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Türk Oyunu The Ancients, Bağış Hedefine 12 Saatte Ulaştı

İzmir merkezli bağımsız oyun stüdyosu GorillaSoftWorks, sıra tabanlı hayatta kalma strateji oyunu The Ancients için başlattığı Kickstarter kampanyasında hedefine kısa sürede ulaşmayı başardı.

Ege Üniversitesi Ebiltem yerleşkesi içinde faaliyet gösteren İzmirli bağımsız oyun stüdyosu GorillaSoftWorks, ilk projesi The Ancients: First Sparks of Civilization ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Tarihsel keşif türündeki sıra tabanlı strateji oyunu için Kickstarter‘da bağış kampanyası başlatan ekip, 4,500 dolarlık hedefine sadece 12 saatte ulaşmayı başardı.

Bilmeyenler için Kickstarter, bağımsız yaratıcıların projelerini finanse etmek için bağış topladıkları bir platform. Destekçiler tarafından yapılan bağışlar, projenin hedeflediği fon miktarına ulaştığı takdirde geçerli oluyor. The Ancients için bu süre 4 Kasım’da doluyordu, ancak oyun 24 saat dahi geçmeden 4,575 dolar, güncel kur ile 85 bin lira toplamayı başardı. Tabii, bu tutarın biz haberi yazarken dahi arttığını belirtmekte fayda var.

The Ancients’a Bağış Yağdı

The Ancients steam

İzmir merkezli GorillaSoftWorks ekibinin ilk oyunu, 2023’ün ilk çeyreğinde Erken Erişim‘e açılacak. Aktif geliştirmenin devam edeceği bu dönemde, oyunu deneyimleyen kişilerden dönütler alınacak. Önümüzde Valheim gibi, Erken Erişim’de bile satış rekorları kıran bir indie bulunuyor. Şimdiden çok şey vadeden The Ancients’ın benzer bir etki yaratması içten bile değil. Nitekim Kickstarter’daki ilgi, oyunun hatrı sayılır bir beklenti yarattığına işaret ediyor.

The Ancients: First Sparks of Civilization, tarih öncesi dönemin zorlu koşullarında ve bakir doğanın vahşi ortamında hayatta kalmaya çalışacağınız bir oyun. İhtiyaçlarınıza göre araçlar araştıracak ve oluşturacaksınız. Kabilenizi vahşi hayvanlardan, soğuk kışlardan, kuraklıktan ve daha birçok zorlu koşuldan korumaya çalışacaksınız. Ayrıca halkınızın ortak bir kimliğe sahip olması için dili keşfedeceksiniz.

Oyun, 2023’ün İlk Çeyreğinde Erken Erişim’e Çıkacak

The Ancients First Sparks of Civilization

Kabile politikalarınızı, otoriter veya özgür insanlar, vahşi veya barışçıl, eşit veya hiyerarşik olarak şekillendirmek sizin elinizde. Kısacası The Ancients, insanlığın tarihsel gelişimine tanık olmanızı veya kendi tarihinizi yaratmanızı sağlayan bir yapım.

The Ancients demosunu, Steam Next Fest kapsamında ücretsiz deneyebilirsiniz. Hoşunuza gitmesi halinde, oyunu istek listenize eklemenizi öneririz. Bu sayede çıktığı zaman bildirim alabilirsiniz. Oyun hakkında daha fazla bilgiye GorillaSoftWorks web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.