Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Türk Oyun Şirketi SuperGears, İlk Yatırım Turunu Tamamladı

Yerli stüdyo SuperGears Games, 10 milyon dolarlık bir yatırım aldı. Bu yatırım mobil yarış oyunu Racing Kingdom için kullanılacak.

İstanbul merkezli önde gelen oyun stüdyolarından biri olan SuperGears Games, TMRW Foundation tarafından gerçekleştirilen ilk yatırım turunu tamamladı. TMRW, Crytek şirketinin kurucusu ve CEO’su Cevat Yerli tarafından yönetiliyor. Bu doğrultuda Yerli, ekibin yönetimine girişini yapıyor.

10 milyon dolarlık yatırım turuyla beraber büyük bir anlaşmaya imza atan SuperGears Games ilerleyen süreçte yeni projelerle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. TMRW Foundation içerisinde Webtekno kurucu İbrahim Akman, Ela Game oyun stüdyosunun kurucusu Murat Alagöz, Octopus’un kurucusu Emre Yıldız ve daha fazla büyük isim yer alıyor.

SuperGears Büyük Bir Yatırım Aldı

SuperGears stüdyosu Türk oyun sektöründe zengin bir deneyime ve tanınırlığa sahip başarılı Demirden kardeşler Yasin ve Yakup tarafından kuruldu. Kariyerleri boyunca, devasa çok oyunculu çevrimiçi birinci şahıs nişancı oyunlarından (MMO – FPS), korku-macera oyunlarına ve aksiyon dolu maceralara kadar çok çeşitli projelere imza attılar.

SuperGears

PC platformu için tasarladıkları bu projeler hem Türkiye içerisinde hem de dünyada büyük yankı buldu. Ekip özellikle ülkemizde geliştirdikleri çevrimiçi rekabetçi Zula oyunuyla ön plana çıkmayı başardı. Zula oyunu her ne kadar eski performansına sahip olmasa da bir dönem ülkemizde en çok oynanan oyunlar arasında yer alıyordu.

Demirden kardeşler aldığı bu yatırımla beraber 20 yıllık uzmanlıklarını yarış oyunu Racing Kingdom‘a yönlendiriyor. Mobil platforma çıkış yapmaya hazırlanan bu projede yeni teknolojiler, ilgi çekici modlar ve daha fazlası yer alıyor. Son olarak Yasin Demirden aldıkları yatırımla alakalı “Şirketimizin vizyonuna olan inancı teyit edildi” ifadelerini kullanıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.