Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

TUNIC’in Gizemli Dili Tercüme Edildi

TUNIC, birkaç hafta önce çıkış yaptı ve Zelda benzeri oynanışı ile oyuncuların beğenisini kazandı. Ayrıca oyunun gizemli dili de merak uyandırmıştı.

Piyasaya sürüldükten sonraki bir ay içinde bağımsız aksiyon oyunu Tunic‘in oyun içi kullandığı dil tercüme edildi. Meraklı oyuncular bu dil hakkında Reddit’te haftalardır teoriler üretiyorlardı.

Tercüme ettiği oyun dilini Reddit‘te yayınlayan kullanıcı Oposdeo oyunu gerçekten bitirmedi ve sadece birkaç saat oyunda zaman geçirdi ancak dünyanın kurgusal dilini herkesin okuması için tercüme etti. Buradan bazı kelimelerin nasıl çalıştığını ve dilin yapısını görebilirsiniz. Tabii tercümenin İngilizce olarak yayınlandığını da belirtelim.

TUNIC Türkçe Dil Desteğiyle Çıkış Yaptı

TUNIC
Oyunun kullandığı dil uzun zamandır merak konusuydu.

Oposdeo’ya dilbilimci olup olmadıkları soruldu ancak aslında bir programcı oldukları doğrulandı. Oposdeo tarafından sağlanan çeviriler, insanların nihayet logo metninde “gizli efsane” yazdığını öğrenebileceği ve aniden potansiyel gizli bulmaca çözümlerini çevreleyen bir konuşma telaşı olduğu anlamına geliyor. Yukarıdaki metinden yola çıkarak oyun içinde kelimeleri siz de çözebilirsiniz.

Bu arada oyunu ilk kez duyuyorsanız Türkçe dil desteği, uygun fiyatı ve ilk günden Game Pass‘e eklenmesiyle gönülleri kazanan yeni bir bağımsız oyun olan TUNIC geçtiğimiz ay çıkış yaptı. Oyun dünyası, bugünlerde Elden Ring veya Horizon Forbidden West gibi büyük lansmanları konuşuyor ancak daha küçük yapımları unutamayız. Bunlardan biri Andrew Shouldice tarafından yaratılan ve dün piyasaya sürülen TUNIC oldu. Oyunun adeta küçük bir mücevher olduğu ortaya çıktı. Oyun hakkındaki incelememizi de okumayı unutmayın!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.