Tüm Zamanların En İyi Oyunu Anketini God of War Kazandı!

Santa Monica Studios tarafından geliştirilen ve 2018 yılında piyasaya sürülen God of War, IGN okuyucuları tarafından tüm zamanların en iyi oyunu seçildi.

Tüm zamanların en iyi oyunu sorusuna herkesin verebilecek bir cevabı vardır, ancak ortaya çıkacak yanıtın tüm kesimleri tatmin etmesi epey güç. IGN, bu sorunun cevabını bulmak için geniş kapsamlı bir anket düzenledi. Toplamda 64 video oyununun yarıştığı ankette en fazla oy alan yapım, 2018 yapımı God of War oldu.

IGN okuyucuları tarafından tüm zamanların en iyi oyunu seçilen Santa Monica imzalı yapım, finalde GTA 5 ile yarıştı. Oylar, çeşitli sosyal medya platformları ve IGN web sitesi aracılığıyla toplandı. Twitter’da, 120.390 oyun yüzde 63,2’si God of War çıkarken, 273.000 YouTube kullanıcısının yüzde 63’ü Kratos’un en son oyununu seçti. Instagram’daki oylama ise yüzde 57 oy oranı ile God of War‘un zaferiyle sonuçlandı.

IGN Okuyucuları, God of War’u Tüm Zamanların En İyi Oyunu Seçti

tüm zamanların en iyi oyunu god of war

Daha önce söylediğim gibi IGN’in anketinde toplamda 64 oyun tüm zamanların en iyi oyunu olmak için yarıştı. Fakat bazı sonuçların şaşırtıcı olduğunu belirtmekte yarar var. Örneğin; Rise of the Tomb Raider, oyların yüzde 52’sini alarak, Valve’ın kült oyunu Half-Life 2‘yi ilk turda eledi. Super Mario 64, Pokémon Yellow ve Dark Souls gibi yapımları geçen Batman: Arkham City ise yarı finalde GTA 5‘e boyun eğmek durumunda kaldı.

Final yolundaki bazı sonuçlar tartışmalı olsa da, tüm zamanların en iyi oyunu olarak God of War’un seçilmesi çoğunluğu memnun edecektir. 2018 yılında piyasaya sürülen PlayStation 4 özel oyunu, hem kendi türünün hem de tarihin en başarılı yapımlarından biri olarak kabul ediliyor. Devam oyunu God of War Ragnarok ise gelecek yıl bu zamanlarda yayınlanacak.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol